Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи вишу та ухвалили перспективні для його розвитку рішення

На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи вишу та ухвалили перспективні для його розвитку рішення

На засіданні Вченої ради ЗНУ підбили підсумки роботи вишу та ухвалили перспективні для його розвитку рішення
28.12.2017 11:05 Все Головні новини Вчена рада засідання підсумки

Наприкінці поточного року у ЗНУ відбулися одразу два засідання Вченої ради вишу. Головними питаннями, які вирішували під час заходу учасники зібрання, були: обрання голови Вченої ради Запорізького національного університету, звіти про роботу спеціалізованих вчених рад університету, розгляд пропозицій щодо резерву на керівні посади університету та інші поточні завдання, що стосуються функціонування вишу.

На початку заходу традиційно відбулося привітання іменинників, урочисте вручення нагород і пам’ятних відзнак видатним науковцям вишу та лауреатам конкурсів. Ректор ЗНУ Микола Фролов вручив подяку МОН України професору біологічного факультету Валерію Домнічу, якою була відзначена його багаторічна сумлінна науково-педагогічна праця та особистий вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих молодих фахівців. Професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Давлєтов, доцент кафедри фізичного метеріалознавства Олександр Смоляков й аспірант кафедри імунології та біохімії біологічного факультету Руслан Алімов були відзначені грамотами Національного центру «Мала академія наук України» НАН України за професійність та компетентність під час роботи у складі журі Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-юніор дослідник». Відзнаки МОН України «Відмінник освіти України» отримали професори біологічного факультету Олександр Рильський та Олександр Фролов. Першим, кому присвоїли у ЗНУ вчене звання доцента (відповідно до нових вимог МОН України) став представник математичного факультету Сергій Чопоров. Диплом лауреата в номінації «Студентська робота» також вручили переможниці Відкритого фестивалю моно- та камерних вистав «Віват, актор!» (м. Дніпро) Катерині Якимець, а Дмитро Бабчук був відзначений грамотами – фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад – 2017» за ІІ місце в номінації «Сучасна пісня» та Запорізької обласної державної адміністрації.

Натомість голова студентської ради університету Анастасія Долгополова від імені всієї студентської спільноти вручила подяку ректору Миколі Фролову, який активно підтримує прогресивні молодіжні ініціативи та сприяє розвитку студентського самоврядування у виші.

Під час першого засідання Вченої ради основним завданням, яке озвучив перший проректор Олександр Бондар, стали вибори голови Вченої ради ЗНУ. З цією метою учасники зібрання висловили пропозиції щодо кандидатур, які були запропоновані на цю посаду. Також із числа присутніх було створено лічильну комісію, до якої увійшли: голова – декан економічного факультету Алла Череп, двоє членів комісії – завідувач кафедри загальної та прикладної екології та зоології Олександр Рильський і голова студентської ради вишу Анастасія Долгополова (секретар). Після проведення процедури таємного голосування та підрахунку голосів, учасниками голосування (49 осіб) одностайно була затверджена кандидатура ректора Миколи Фролова на посаду голови Вченої ради університету.

На другому засіданні Вченої ради були обговорені пріоритетні напрямки розвитку університету на 2017-2018 навчальний рік. Усі представлені доповіді були обговорені. Також присутні внесли до них необхідні зауваження, надані головою Вченої ради та учасниками засідання.

Про роботу спеціалізованих вчених рад ЗНУ доповів завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов. Він звернув увагу на структуру та ефективність роботи очолюваного ним підрозділу, а також окреслив стратегічні завдання, які стоять перед відділом та університетом у наступному році. Першочерговими є перереєстрація роботи тих спеціалізованих вчених рад, термін дії яких закінчується в цьому році, а також активізація роботи з реалізації Концепції академічної доброчесності у виші.

Перший проректор Олександр Бондар надав пропозиції щодо створення кадрового резерву на керівні посади університету. Він озвучив процедуру формування резервного керівного складу підрозділів – відповідно до вимог МОН України та подання заяв претендентів із числа наукових співробітників вишу. Учасники заходу також затвердили список кандидатур резервного керівного складу ЗНУ та проголосували за проект рішення.

У розділі «Різне» відбулося обговорення рекомендованої до друку наукової та навчально-методичної літератури, розгляд порядку проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників та укладення з ними контрактів (начальник віддіу кадрів Наталія Котляренко), йшлося про формування комісії з академічної доброчесності та створення робочої групи, яка займатиметься підготовкою відповідних положень та інших документів (проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук). На засіданні також затвердили Положення про приймальну комісію ЗНУ (відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов), зміни в складі редакційних колегій фахових періодичних видань біологічного факультету та ФСУ. Затвердили результати семестрового контролю та ліміт студентів за напрямами підготовки (начальник навчального відділу Людмила Нестеренко).

Підбиваючи підсумки результатів роботи вишу та Вченої ради ЗНУ за поточний рік, голова зібрання Микола Фролов, підкреслив, що головні завдання, що постали перед вишівською спільнотою в поточному році, виконано, прийнято основні доленосні для університету рішення, які дозволять успішно розвиватися в наступному 2018 році. Зокрема, на попередніх заходах, що також відбулися наприкінці цього року, було ухвалено новий Колективний договір, затверджено новий Статут ЗНУ тощо. Ректор від імені усього керівного складу привітав університетську спільноту із прийдешніми різдвяними святами та побажав усіляких гараздів представникам колективу та членам їхніх родин у наступному році, а також віри у майбутнє процвітання ЗНУ.

 

 Олена Хлистун

 

Схожі новини