Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентувала результати проекту «Open space Library»

Наукова бібліотека презентувала результати проекту «Open space Library»

Наукова бібліотека презентувала результати проекту  «Open space Library»
04.01.2018 11:14 Все Головні новини Наукова бібліотека проектна діяльність грантові програми

Проектна діяльність наукової бібліотеки стає одним із важливих складників її сучасної розбудови. Стратегія проектного розвитку книгозбірні будується за принципом створення комплексів проектів, що різняться різноманітністю масштабів, результатів, термінів виконання.

Наукова бібліотека ЗНУ – осередок освіти та спілкування. На сьогодні вона має бути відкритим простором. В ній повинні бути як публічні, так і академічні зони. За ініціативою ректора Миколи Фролова в 2017 році почала розроблятись ідея створення зони для коворкінгу в бібліотеці.
Роботу над проектом «Відкритий простір бібліотеки. Open space Library» Оксана Агоян та Тетяна Санталова розпочали під час тренінгів «Активні громадяни», що проводились у рамках співробітництва ЗНУ із Британською Радою в Україні за міжнародною програмою «Активні громадяни в усьому світі». Проект «Відкритий простір бібліотеки. Open space library» отримав міні-грант від Британської Ради, що дало можливість зробити перші кроки по обладнання відкритої зони в бібліотеці. Всі охочі можуть відпочити на зручній канапі, скористатись Wi-Fi та переглянути книжкові цікавинки, які розташовані на нових стильних виставкових стендах. Відкритий простір для молоді – це вільна зона для креативних занять, повсякденного спілкування та культурного розвитку. Проведена низка заходів, зустріч із популярною авторкою проекту «Слово жінки» Юлією Хливнюк, презентація книги Дмитра Сухініна «Вогняні роси», залучалися студенти до спілкування, їх спонукали до роздумів над сьогоденням і дали можливість відчути як можна на нього впливати. Зона для коворкінгу в бібліотеці сьогодні вже має своїх постійних відвідувачів, тут готуються студентські заходи, створюються газети, спілкуються студенти, викладачі, і звичайно ж, відбувається індивідуальне навчання.
Також цей проект пройшов у другий тур у Social Project Awards – конкурсі у галузі соціальних проектів і соціальних інновацій. Становлення бібліотек як інформаційних центрів, їх розвиток як громадських пунктів доступу до електронної інформації й інтернет-ресурсів стало метою написання проектів: «Розвиток медіаосвіти і місцевих громад Південно-українського регіону» та «Бібліотека – відкритий ресурсний простір для навчальних закладів регіону», які спрямовані на допомогу забезпечення вільного доступу до інформаційних і навчально-методичних ресурсів та залучення не тільки студентів нашого університету, а й громадськості Запорізького регіону для отримання широкого доступу до інформації. Проекти було подано до HBCE – організації, що опікується проблемами стійкого розвитку культури й освіти в Україні. Її засновником є фахівець з історії України й меценат науки Гаральд Біндер; фонду Monsanto, та до Фонду сприяння демократії Посольства США.
Провідним напрямом проектної діяльності бібліотеки є також пошук грантового фінансування та розробка проектів по оцифровуванню книжкового фонду. Серед документів на паперових носіях особливе місце посідають книжкові пам’ятки як важлива частка національно-культурної спадщини, тому їх збереження є справою особливого значення. У рамках проекту «Оцифрування бібліотечних фондів «Цифрова країна» «Фонду культури та інновацій FUTURA» (Україна) було подано проект «Електронна колекція періодичних видань Наукової бібліотеки Запорізького національного університету».
Директор наукової бібліотеки Ніна Чала, проектний менеджер Оксана Агоян щиро вдячні всім, хто підтримує та надає практичну допомогу в розробці та втіленні проектів.
Працівники наукової бібліотеки впевнені, що бібліотека ніколи не втратить свого значення, хоча, звичайно, вона буде змінюватися і пристосовуватися до нових умов та викликів часу.

Наукова бібліотека

Схожі новини