Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентувала виставку до 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола

07.02.2018 13:30 Все Головні новини Наукова бібліотека виставки патріотичне виховання

В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) – політичний і державний діяч, публіцист, ініціатор Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року, увійшов в історію як символ української національної ідеї, як один з тих, хто сміливо виступав за захист прав людини в СРСР. Відтак, відповідно до плану заходів із підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола (затв. Розп. Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. № 1014-р) у закладах освіти тривають проекти, спрямовані на вивчення та висвітлення ролі В’ячеслава Чорновола в історії українського державотворення.

Наукова бібліотека розкриває зібрання творів В’ячеслава Чорновола та публікацій про його діяльність на книжковій стендовій виставці «Україна починається з тебе. Вячеслав Чорновіл» (хол наукової бібліотеки). Відкривають виставку «Твори Вячеслава Чорновола в 10-ти томах», що вийшли у київському видавництві «Смолоскип» протягом 2002-2015 років, голова редколегії Атена Пашко. «Епістолярна спадщина В’ячеслава Чорновола (початок 60-х – 1998 р.)» – це четвертий том. Листи включають період активної правозахисної діяльності, в основному періоди ув’язнення в радянських політичних таборах та перебування на засланні. Листи В. Чорновола разом із детальними коментарями упорядників допомагають почути голос доби.

У шостому томі Творів В. Чорновола уміщено матеріали після звільнення з ув'язнення (1985 р.) по квітень 1990 р. – початок державотворчої діяльності. Це важливі матеріали, які досліджують останній період радянського часу, боротьбу за незалежність України.

У 10-й том увійшли статті, виступи у Верховній Раді, документи Народного Руху України, хроніка його діяльності. Це період за 1998 та три місяці 1999 років – останніх у житті Великого Українця. У томі відображено намагання В. Чорновола об’єднати національно-демократичні сили. Останній том важливий не тільки для характеристики діяльності Чорновола, а й для вивчення історії України, для аналізу подій того часу. В своїх творах В. Чорновіл постає також і як природжений полеміст, майстер гострого слова, публіцист.

Представлене на виставці видання української діаспори: Українська інтелігенція під судом КГБ: Матеріяли з процесів В. Чорновола, М. Масютка, М. Озерного та ін. (Нью-Йорк, 1970) подає документи «Справи В’ячеслава Чорновола» 1965 року.

Окремий розділ складають дослідження сучасними істориками і політиками внеску В.М. Чорновола у розвиток суспільно-політичної думки та розбудову державності України.

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення спадщини українських державотворців!

Наукова бібліотека