Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Гендер для медій»

Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Гендер для медій»

Наукова бібліотека підготувала  книжкову виставку «Гендер для медій»
12.02.2018 09:15 Все Головні новини Наукова бібліотека гендер для медій книжкова виставка

Одинадцятого лютого 2018 року світ вже втретє відзначив Міжнародний день жінок та дівчат у науці, запроваджений Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки і розширення їх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності. Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які викладені в Порядку денному сталого розвитку до 2030 року.

До цієї події наукова бібліотека підготувала книжкову виставку однієї книги «Гендер для медій : підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей» за редакцією Марії Маєрчик, Ольги Плахотнік, Галини Ярманової (К.: Критика, 2017). Це вже третє видання (2013, 2014, 2017), виконане в межах наукової програми Інституту народознавства НАН України та громадської організації «Центр культурно-антропологічних студій» за фінансової та координаційної підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

У підручнику зреалізовано кілька нових ідей: експеримент з мовою: це перше велике видання, що послідовно дотримується неандроцентричної мови. Автори не захаращували текст задужкованими чи слешованими закінченнями, а тому, де можливо, вибудовували речення так, аби уникати гендерованої мови взагалі, а де неможливо – вживали і жіночий, і чоловічий рід у повному написанні слів. У книзі автори пропонують нову оптику і засоби аналізу ліберальних гендерних політик, заснованих на ідеях ліберального фемінізму другої хвилі, що на час написання підручника були єдино представлені в українській державній гендерній політиці, академічних дослідженнях та діяльності гендерних громадських організацій.

У першому виданні цього підручника ви знайдете чимало історичних екскурсів, карикатур, графіків, таблиць, схем, кросвордів, інформації про цікаві фільми та книжки, якими проілюстровано окремі розділи і теми.

Сподіваємось, що цей підручник допоможе читачкам та читачам вибудувати аргументовану, методологічно послідовну власну позицію в полеміках з гендерної тематики. З першим та третім виданням ви можете ознайомитися у читальному залі наукової бібліотеки. (кімн. № 139, 2-й навчальний корпус ЗНУ)

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках з цієї тематики подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкової виставки.

 

Наукова бібліотека


Схожі новини