Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали понад 900 учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук

До ЗНУ завітали понад 900 учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук

До ЗНУ завітали понад 900 учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук
19.02.2018 16:06 Все Головні новини Університет наукова діяльність профорієнтаційна діяльність Мала академія наук

На базі Запорізького національного університету вісімнадцятого лютого відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2017/2018 н.р.

Двадцять сім рік поспіль в Україні проводиться конкурс, що має на меті стимулювати творчий та інтелектуальний розвиток школярів. Серед його завдань – створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації. Уже багато років в Запорізькій області базою для захисту конкурсних робіт слугує ЗНУ.

Під час проведення конкурсу були задіяні представники керівництва університету, факультетів та методисти Запорізького обласного відділення МАН України. Серед них – фахівці Запорізького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані»; Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді; Запорізького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді й Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум».

Засідання секцій проходило на базі відповідних факультетів вишу. Понад 900 старшокласників міста Запоріжжя та області захищали свої наукові роботи на засіданнях секцій МАН цього року.

Загалом на базі вишу працювали десять відділень за напрямами:

- відділення історії (секції: «Історія України», «Всесвітня історія», «Археологія», «Етнологія», «Історичне країнознавство»);

- відділення філософії та суспільствознавства (секції: «Філософія», «Соціологія», «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», «Правознавство», «Педагогіка», «Журналістика»);

- відділення наук про Землю (секції: «Географія та ландшафтознавство», «Геологія, геохімія та мінералогія», «Кліматологія та метеорологія», «Гідрологія»);

- відділення мовознавства (секції: «Українська мова», «Російська мова», «Німецька мова», «Французька мова», «Англійська мова»);

- відділення літературознавства, фольклористика та мистецтвознавство (секції: «Українська література», «Російська література», «Фольклористика», «Мистецтвознавство», «Літературна творчість»);

- відділення хімії та біології (секції: «Психологія», «Хімія», «Загальна біологія», «Біологія людини», «Зоологія», «Медицина», «Валеологія»);

- відділення екології та аграрних наук (секції: «Екологія», «Охорона довкілля», «Агрономія», «Ветеринарія та зоотехнія, селекція та генетика», «Лісознавство»);

- відділення математики (секції: «Математика», «Прикладна математика», «Математичне моделювання»);

- відділення фізики і астрономії (секції: «Теоретична фізика», «Експериментальна фізика», «Астрономія та астрофізика»);

- відділення технічних наук, комп’ютерних наук, економіки (секції: «Технічні науки», «Комп’ютерні науки», «Економічні науки»).

Координатором заходу в ЗНУ була начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. Свої привітання і звернення на адресу учасників конкурсу під час пленарних засідань, які відкривали роботу відділень у різних корпусах, висловили представники департаменту освіти і науки ЗОДА та керівництва ЗНУ, декани факультетів, провідні науковці вишу. Зокрема, успішного захисту робіт учасникам МАН побажали заступник директора департаменту Олена Сороченко, методист департаменту Оксана Устименко, проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Юрій Каганов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. А також декани факультетів університету – Володимир Мільчев (історичний факультет), Алла Череп (економічний факультет), Віктор Костюк (факультет журналістики), Максим Лепський (факультет соціології та управління), Ольга Пономаренко (факультет соціальної педагогіки та психології), Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), Сергій Гоменюк (математичний факультет), Віталій Горбенко (фізичний факультет), Людмила Омельянчик (біологічний факультет), Микола Маліков (факультет фізичного виховання), Тамара Хом'як (філологічний факультет), Галина Морошкіна (факультет іноземної філології) та інші.

Вони звернули увагу присутніх на низку заходів, які  проводяться у ЗНУ і сприяють профорієнтації майбутніх студентів і фахівців. Серед них такі, як безкоштовні пробні тренінги із ЗНО тощо. Окрім іншого, старшокласників та їхніх батьків, викладачів, методистів шкіл з будь-яких питань профорієнтації, ЗНО та вступної кампанії-2018, запросили звертатися до консультативного центру, який працює у ЗНУ, а також до фахівців факультетів та ЕПК. На початку заходу також супроводжуючі учнів особи отримали буклети з інформацією про факультети та індивідуальні консультації – від фахівців університету.

Під час проведення засідань секцій МАН учні мали змогу безпосередньо поспілкуватися із науковцями та освітянами університету, отримати відповіді на цікаві для них запитання, а головне – продемонструвати свої здібності й здобути шанс, за умови визнання їхніх робіт у числі кращих – у ІІІ всеукраїнському етапі конкурсу, вступити до вишу на пільгових умовах.

Під час засідань секцій МАН, з науковими дослідженнями юного покоління, зокрема, у галузі медіапростору познайомились викладачі факультету журналістики ЗНУ доценти Людмила Чернявська, Наталія Тяпкіна, старший викладач Анна Баранецька та доцент кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Анастасія Носко, які ввійшли до складу конкурсної комісії секції із журналістики. Настановчим привітанням роботу секції відкрив заступник директора з науки комунального закладу КЗ «Центр туризму» ЗОР Віталій Шелегеда. В організації процесу проходження захистів учнівських проектів допомагала культорганізатор методичного відділу цього ж закладу Анастасія Дементьєва.
Свої розробки на огляд цієї конкурсної комісії представили 12 учнів 9-11 класів середньо-освітніх закладів Запоріжжя та Запорізької області. Не зважаючи на юний вік доповідачів, представлені роботи, на думку членів комісії, є актуальними та своєчасними відповідями на виклики масмедійного сьогодення, а відповідно це важливе надбання молодих дослідників. Так, конкурсанти у своїх проектах неодноразово порушували питання маніпуляцій та комунікативних технологій в журналістиці й рекламі, щодо недостовірності фактів та неперевірених джерел інформації, функціональних можливостей соцмереж. Презентуючи праці, учні виявляли уміння чітко та логічно викладати матеріал, наочно показуючи результати проведених досліджень, з легкістю оперували інформацією з теми. Проекти викликали неабияке зацікавлення не лише серед журі, але й серед інших учасників МАН та присутніх гостей. Така цікавість виявлялася у низці питань до кожного доповідача. Часом обговорення перетворювались на дискусії-батли між викладачами та учнями, результатом яких ставали спільні ідеї стосовно тих чи тих аспектів медіапростору.
Підсумками такої плідної праці стали досить високі бали за учнівські захисти та визначення переможців, які й представлятимуть свої роботи на наступному етапі конкурсу в Києві.

Варто також вказати, що велика кількість конкурсних робіт, представлених на засіданнях секцій МАН у ЗНУ, отримала схвальні відгуки з боку керівників секцій та деканів факультетів. Вони відзначили креативний підхід до робіт як з боку учасників, так і з боку керівників тем – шкільних викладачів, високий рівень опрацювання матеріалу, глибоке  знання і дослідження тематики, якісний демонстративний матеріал та відеосупровід тощо.

Результати конкурсу МАН будуть оприлюднені на сайтах відповідних закладів, які входять у структуру Запорізького обласного відділення МАН України, протягом робочого тижня.

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1928090227220361

Схожі новини