Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету провели низку правопросвітницьких зустрічей із представниками училищ

Студенти юридичного факультету провели низку правопросвітницьких зустрічей із представниками училищ

Студенти юридичного факультету провели низку правопросвітницьких зустрічей із представниками училищ
22.02.2018 09:40 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет правопросвітницька діяльність зустріч

Серед пріоритетних напрямків діяльності членів Ліги студентів Асоціації правників України – студентів юридичного факультету ЗНУ – правоосвітницькі зустрічі зі школярами та студентами запорізьких навчальних закладів. Так, майбутні юристи домовилися про співпрацю з керівництвом Запорізького вищого професійно-технічного училища №6. Студенти вишу упродовж лютого провели кілька лекцій і практичних занять для представників училища, присвяченим правам й обов’язкам громадян України.

Як зазначає студентка 2 курсу юридичного факультету ЗНУ Ольга Безсмертна, проведення таких правопросвітницьких занять на сьогодні неабияк актуальна. Справа в тому, що, відповідно до навчального плану, на вивчення основ правознавства в професійно-технічних училищах на сьогодні відведено лише 16 годин за два роки навчання.

Голова Запорізького осередку Ліги студентів АПУ Юлія Носаль зазначає: майбутні правники переконані, що така кількість занять з основ правознавства –  замало, аби студенти училища знали свої права й обов’язки. Саме тому вони розробили низку просвітницьких лекцій практичного спрямування, які викликали неабияке зацікавлення у слухачів.

Так, Ольга Безсмертна зустрілася з ними, аби розповісти про адміністративні штрафи як вид покарання. Вона надала інформацію слухачам про види й розмір штрафів, розповіла, як повинні оформлювати штрафи представники державних служб, які мають право накладати адміністративні стягнення. Питання щодо того, як і в який термін потрібно сплатити штрафи й які наслідки матиме їх несплата, виявилося дискусійним.

Наступного разу Ольга запропонувала представникам училища № 6 пройти низку психологічних тестів на виявлення схильності до спілкування, вміння провадити розмову, дослідження рівня чесності, толерантності й терплячості до чужих думок, сценаріїв поведінки в конфліктних ситуаціях тощо.

Учасники заняття оцінили його к захопливе й пізнавальне, підтвердивши, що дізналися в процесі про самих себе багато чого нового.

Ще одне заняття в училищі провів активіст Запорізького відділення Ліги студентів Асоціації правників України, першокурсник юридичного факультету Микита Панченко. Він присвятив свою розповідь правам споживачів та алгоритму відстоювання своїх прав й порядку дій при виявленні порушення в магазині щодо відповідності ціни, вказаній на товарі та на касі, неналежної якості товару тощо. Він навів приклади з власної практики, оскільки має досвід роботи таємним покупцем у крамницях міста.

Учасники заходів оцінили лекції студентів ЗНУ як цікаві й інформаційно насичені. Вони висловили сподівання на подальшу співпрацю з представниками ліги студентів АПУ в Запоріжжі.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини