Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові книги

Наукова бібліотека презентує нові книги

Наукова бібліотека презентує нові книги
22.02.2018 09:43 Все Головні новини Наукова бібліотека нові книжкові надходження

Google підрахував кількість всіх художніх, публіцистичних і наукових праць у світі. Виявилося, що загальна кількість книг на Землі становить 129 864 880. Складником цієї світової бібліотеки є і наша університетська книгозбірня. Кожного дня фонд наукової бібліотеки ЗНУ збільшується в середньому на 70 друкованих та електронних книжок, журналів і газет, які стають складовою інформаційного забезпечення освітнього та наукового процесів. Серед останніх надходжень книжки як наукового, навчального так і публіцистичного та художнього характеру.

До книги вибраних творів українського любомудра XVIII століття Григорія Сковороди «Найкраще» (Львів, 2017) у перекладі сучасною українською мовою увійшли трактати, діалоги, притчі та байки, що складають «золотий фонд» сковородинської спадщини й містять головні ідеї його духовного вчення. Книга має на меті зробити твори Сковороди доступнішими сучасному читачеві та популяризувати їхнього автора серед молоді. Подарував книгу бібліотеці професор Юрій Зацний.

Книги Ганни Віват «Традиції українського харчування» (Одеса, 2016), «Словник-довідник старовинних і діалектних назв страв, продуктів, харчових виробів та кухонного начиння різних регіонів України» (Одеса, 2015), «Їжа в пареміях: на перетині культур» (Одеса, 2017) присвячені історії розвитку української традиційної кухні, культурі харчування українців, а також старовинним способам заготівлі, зберігання та технологіям приготування харчових продуктів як елементів матеріальної культури. Ці «дуже смачні» книги – дар від кандидата філологічних наук Валентини Кравченко.

Український культуролог, головний редактор культурологічного Журналу "Ї" Тарас Возняк засвідчив свою повагу до нашого університету та безкоштовно передав 19 книг. Цикл його книг «Ретроспективна політологія» (Львів, 2010-2014) являють собою ретроспективну політологію різних часових епох України від Кучми до Януковича. Перша частина книги Тараса Возняка «Бруно Шульц. Повернення» (Львів, 2012, 2017) описує повернення творчості польсько-єврейського письменника та художника світової слави Бруно Шульца до українського культурного контексту. Друга частина книги складається з перекладів Тараса Возняка творів Бруно Шульца.

Важливу роль в поповненні фондів та здійсненні наукових комунікацій відіграє книгообмін між університетами України. Монографія, підготовлена колективом кафедри теорії та історії культури Львівського національного університету ім. Івана Франка, «Становлення нової соціокультурної дійсності в Україні» (Львів, 2017) висвітлює суспільні й культурні процеси, які відбуваються у глобальному масштабі та специфічно виявляються в українських реаліях. Здійснено системний аналіз соціально значущих культурних трансформацій в сфері морально-етичній, релігійній, художній. Зосереджено увагу на виявленні тих чинників та механізмів, які забезпечують зв'язки між соціальними та культурними змінами. Висвітлюється роль нових ідей та ідеалів, які виконують роль атракторів, що здатні перетворюватися на зародки нових форм культурного буття.

До бібліотеки надійшов 18-й том видання «Енциклопедія Сучасної України» (К., 2017), голови редколегії Іван Дзюба, Аркадій Жуковський. Це перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, особах. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У 18-му томі подано 2 363 статті.

Колекція сучасної української художньої літератури поповнилася однієї з найочікуваніших новинок осені 2017 року – романом Василя Шкляра «Троща» (Харків, 2017). Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте 6оротьба триває у невгамовному серці. "Свої" і "чужі", дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста...

Загалом же наукова бібліотека за січень-лютий 2018 р. долучила до свого фонду більше 3-х тисяч примірників друкованих та електронних видань різноманітної тематики. Про всі надходження надає інформацію електронний каталог, про книги – сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua. Запрошуємо всіх до університетської книгозбірні!

 

Наукова бібліотека


Схожі новини