Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики зустрілися з ведучою київського телеканалу Євгенією Скориною

Студенти факультету журналістики зустрілися з ведучою київського телеканалу Євгенією Скориною

Студенти факультету журналістики зустрілися з ведучою київського телеканалу Євгенією Скориною
22.02.2018 15:41 Все Головні новини Факультети Журналістики Журфак Зустріч ведучої телеканалу із студентами

22 лютого на факультеті журналістики відбулася зустріч з його випускницею, а нині ведучою телеканалу “112 Україна” Євгенією Скориною. Журналістка поділилася своїм досвідом зі студентами та розповіла про те, як починала працювати на телебаченні. Велику увагу Євгенія приділила особливостям роботи у прямому ефірі.

Нагадаємо, що Євгенія Скорина отримала освіту тележурналіста у  Запорізькому національному університеті. До приходу на "112 Україна" працювала парламентським кореспондентом на телеканалах «Перший діловий» і «BUSINESS». Також до переходу на посаду ведучої «112 Україна»  працювала журналістом у відділі новин телеканалу.

На зустріч завітали не тільки студенти факультету журналістики, але і викладачі: декан факультету Віктор Костюк,  завідувач кафедри журналістики Юлія Любченко, доцент кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Катерина Доценко. Вони мали змогу безпосередньо поспілкуватись з гостею та задати їй найбільш хвилюючі професійні запитання.

Під час зустрічі її учасники поспілкувались про   життя і специфіку роботи на телебаченні, спікер зустрічі Євгенія Скорина поділились власними враженнями та емоціями від роботи на телеканалі  «112 Україна». Зустріч проходила у форматі живого спілкування. Кожен охочий мав можливість поставити питання  ведучій. Особливо студентів  університету цікавили нюанси роботи  в прямому ефірі телеканалу «112 Україна», необхідні знання і навички для цього, відмінності роботи цього телеканалу від інших телевізійних каналів, суб’єктивізм та етика в роботі журналіста на телебаченні.

Також Євгенія Скорина розповіла про свій досвід роботи на  телебаченні, механізми роботи, «внутрішню кухню», основну місію. За її словами, телеканал працює в оперативному режимі і ведучому необхідно під час ефіру слідкувати  за якістю і гарною подачею інформації.

Крім того, вона поділилась із присутніми  своїм досвідом, емоціями і власними здобутками у професії.  Ведуча наголосила на важливості здобування досвіду у професії, постійного самовдосконалення, професійного росту, розширення власного кругозору, читання книжок, законів, побудови ефективної комунікації із командою, колегами, редактором,  вміння вести діалог із співрозмовником та бути готовим до несподіванок в ефірі.

«Для роботи в прямому ефірі завжди необхідна  підготовка,  вибір теми, запитань, пошук фактів, опрацювання інформації, її перевірка в декількох джерелах, вміння оперувати  фактами, аналізувати їх, ставити запитання, контролювати власні емоції в ефірі. При цьому журналіст завжди повинен знати більше, шукати правду і не боятись задавати запитання», - зауважила ведуча. Крім того, вона порадила молодим журналістам завжди залишатись в курсі подій і аналізувати політичні і соціальні процеси та  використовувати можливості  для змін в країні. На її думку сучасний тележурналіст повинен мати певні знання і навички, серед яких: володіння ситуацією та інформацією, вміння писати та структурувати думки, начитувати текст, працювати в кадрі, імпровізувати за потреби, робити монтаж та інше. Загалом, телебачення – це командна робота на результат.

Спілкуючись із студентами, гостя порадила їм працювати над тим, що вони вміють і що їм подобається, відповідально ставитись до вибору місця практики та обирати цікаві теми, вивчаючи і занурюючись  у них.

Велику увагу Євгенія приділила особливостям роботи у прямому ефірі:
- Робота в парі — це майстерність. Це окрема історія поза тим, що ти маєш знати інформацію, змушений привчити себе розумітися в питаннях. Оскільки, якщо у вас з напарником немає порозуміння — не буде ефіру. І глядач це відчує, — зазначає вона.
Журналістка наголосила на важливості опанування декількох мов і порадила приділити велику увагу своєму позанавчальному розвитку. Окремо Євгенія зупинилася на питанні, яким має бути журналіст і назвала низку українських видань, які студенти повинні читати:
- Потрібно читати як мінімум два сайти і зіставляти інформацію, яка подається. Якщо це звичайні новинні повідомлення, то вони більш-менш об'єктивні, а, якщо ні, то шукайте статті, в який подаються факти і ви одразу побачите, де об'єктивно, а де — ні, — каже журналістка.
Досвідчена журналістка зауважила, що до кожного ефіру та зйомки треба гарно готуватися. Євгенія перерахувала ті якості та вміння, якими має бути наділений журналіст: шукати правду, знати більше, не боятися, писати свої думки та володіти інформацією тощо.
Наприкінці зустрічі студенти-журналісти подякували Євгенії за зустріч та корисні поради.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1936490493047001

 

Олександра Старцева, Олена Переверзєва

 

 

 

 

Схожі новини