Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Педагогічний секрет – дітей навчати, перш за все, дуже цікаво: Світлана Іванівна Василенко

Педагогічний секрет – дітей навчати, перш за все, дуже цікаво:  Світлана Іванівна Василенко

Триває публікація історій випускників ЗНУ, які присвятили себе вчителюванню. Сьогодні в рамках проекту “Майстри педагогічної справи” ми поспілкувалися зі Світланою Іванівною Василенко. Вона – фахівець вищої категорії, має звання старший учитель.

Майже сорок років пройшло з того часу, як Світлана Іванівна вступила до Запорізького державного педінституту, і жодного разу вона навіть не замислилася про зміну професії. Учитель уже 35 років працює в Калинівській загальноосвітній школі викладачем математики. Також Світлана Василенко була директором та завучем школи: “Ще з дитинства мріяла стати вчителькою. У 1975 році я подала документи до педучилища. Конкурс тоді був 12 осіб на місце. Так сталося, що я не пройшла, – не вистачило двох сотих бала! Потім спробувала вступити до Нікопольського педучилища, але забрала документи – просто побоялася пливти на поромі: справа в тому, що тільки ним можна було дістатися місця навчання».

Нарешті третя спроба у 1977 році в Запорізькому державному педінституті виявилася вдалою – після складання іспитів Світлана вступила на фізико-математичний факультет. Навчання одразу ж подарувало нових друзів та пригоди. Із першого дня студентка занурилася в насичене та цікаве життя. Із теплом згадує Світлана Іванівна викладачів та керівництво факультету: «Ми особливо поважали Василя Ілліча Кудрю, Івана Кириловича Круцила та багатьох інших”.

Також важливим складником успішного навчання став студентський колектив. Зі своїми однокурсниками пані Світлана спілкується й досі: “Група в нас була дуже хороша – ми й досі часто зустрічаємося, святкуємо різні дати, хоча життя розкидало географічно. До речі, із нашої групи вийшло десять директорів і багато їхніх заступників”.

Перші спроби вчителювання Світлана Іванівна зробила ще студенткою – на практиці, яка проходила в Запоріжжі у школі № 11, що в Шевченківському районі. Молодій вчительці дістався 5 клас, у якому навчалося 44 учні. У Калинівській загальноосвітній школі Веселівського району вона працювала після отримання диплома. Обрала це село тому, що тут могла отримати житло: “Щороку трапляються безліч епізодів, якими можу пишатися. Але досі згадую свій перший клас, у якому була класним керівником. У ньому навчалося 12 хлопців і жодної дівчинки. Але хлопці виявилися неймовірно відповідальні. До того ж, зараз навчаю вже їхніх дітей і навіть онуків”.

Світлана Василенко усіма силами намагається знайти підхід до учнів та вселити в них цікавість до знань. Крім того, сама Світлана Іванівна постійно вдосконалюється: “Дітей навчати дуже цікаво. Цікаво щось вигадувати нове та корисне. Дійшовши до такого рівня та досвіду, уже наче соромно в чомусь відставати та не розуміти новітніх тенденцій. Тому освоювати нові, сучасні технології навчання особисто для мене – абсолютно обов’язковий пункт!”.

Олександра Бекірова, Максим Савченко, студенти 4 курсу факультету журналістики. Більше інформації:

www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/press/11707