Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували книгу мелітопольського письменника Сергія Авдєєнка

У ЗНУ презентували книгу мелітопольського письменника Сергія Авдєєнка

22.04.2008 16:02

Представники кафедри українознавства та колектив Наукової бібліотеки Запорізького національного організували для першокурсників філологічного факультету презентацію книги «Тисяча і одна смерть: український рахунок» відомого мелітопольського письменника і публіциста Сергія Авдєєнка.

За словами завідувача кафедри українознавства, доцента Ольги Стадніченко, ідея познайомити наших студентів з цією книгою виникла в них уже давно – ще під час Всеукраїнської книжкової виставки «Хортицькі джерела», на якій серед новинок видавництва «Дике поле» була представлена і нова книга Сергія Авдєєнка. На пошуки та обробку відповідного матеріалу автор витратив десять років, а поштовхом до її створення стало прочитання книги «Тисяча і одна смерть відомих людей», у якій йшлося про останні дні найвідоміших діячів всесвітньої історії. Саме тоді у Івана Сергійовича виникла ідея написати подібну роботу, але з використанням вітчизняного матеріалу.
Книга поділяється на дві частини – в одній йдеться про події ХХ століття (починаючи від бою під Крутами й голодоморів і до нещодавніх авіакатастроф), в іншій говориться про останні дні видатних українських діячів, починаючи від тих, хто жив у епоху Київської Русі і до наших сучасників. І хоча таких нарисів у другій частині книги всього 250, письменник переконаний, що йому пощастило зробити своєрідний зріз не лише вітчизняної історії, але й українського національного характеру та світобачення. Адже смерть для нього – своєрідне випробування, яке випадає на долю кожної людини, під час якої розкривається її характер. А ще сам автор визначив, що його погляд на деякі історичні події відрізняється від того, який подається у підручниках історії, але він намагався при створенні своєї праці враховувати всі можливі точки зору.
Менеджер видавництва «Дике поле» (яке видає вже не першу книгу Сергія Авдєєнка) Наталія Чечеко, відзначила емоційність викладу та легкість стилю автора, незважаючи на те, що сама атмосфера розповіді про трагічні події української історії не дозволяє читачам залишатися відстороненими спостерігачами. Поділилася із однокурсниками своїми враженнями від прочитаного і студентка філологічного факультету Катерина Дейнега. Директор Наукової бібліотеки Запорізького національного університету Валентина Герасимова подякувала письменникові за книгу з автографом, яку він передав у дар нашій бібліотеці. Також вона підкреслила важливість подібних заходів, адже через невеликий наклад багатьох книжок сучасних письменників вони часто не лише не розповсюджуються поза межами того регіону, в якому побачили світ, а й не доходять до широкого читацького загалу.
Таміла ТАРАСЕНКО