Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Адміністрація та студактив ЗНУ обговорили вдосконалення освітнього процесу і модернізацію корпусів

Адміністрація та студактив ЗНУ обговорили вдосконалення освітнього процесу і модернізацію корпусів

Адміністрація та студактив ЗНУ обговорили вдосконалення освітнього процесу і модернізацію корпусів
23.02.2018 14:15 Все Головні новини Університет студентське самоврядування зустріч ректора зі студентами

Двадцять другого лютого відбулася чергова зустріч ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова зі студентами-активістами вишу. На заході були також присутні – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, помічник ректора Наталія Воронова і головний бухгалтер вишу Оксана Арістова. Студентський загал ЗНУ на заході представляли голова студентської ради університету Анастасія Долгополова та голови студрад факультетів.

Цього разу основними питаннями для обговорення стали: вдосконалення освітнього процесу, зокрема вирішення технічних питань, пов’язаних із нарахуванням балів у стипендіальному рейтингу, кількістю годин англійської мови на тиждень у розкладі, спортивні заняття студентів тощо. Крім того, йшлося про підвищення якості взаємодії між студентами та викладачами і деканатами факультетів, а також – вирішення питань, пов’язаних із проживанням студентів у гуртожитках, зокрема ремонтні роботи в їхніх приміщеннях, та благоустрій території студмістечка університету.

На початку заходу ректор Микола Фролов озвучив запитання, що надійшли на його адресу з минулої зустрічі зі студентами. Так, він пообіцяв найближчими днями знайти рішення щодо унормування годин роботи буфетів у навчальних корпусах, оскільки студенти, що навчаються у другу зміну, попросили подовжити час роботи точок громадського харчування.

Крім того, Микола Олександрович пообіцяв до вересня 2018 року кардинально вирішити питання роботи wi-fi на території студмістечка. Проректор Сергій Кушнір зазначив, що університет вже придбав нові комутатори, тож незабаром безперебійний безпровідний інтернет буде доступний у всіх корпус університету.

Представники ректорату також запевнили, що до вересня цього року завершиться капітальний ремонт навчального корпусу № 6. У відповідь на пропозицію щодо збільшення кількості лавочок у навчальних корпусах ректор пообіцяв, що цьому запиту приділять увагу й вирішать його, керуючись поняттям доцільності й відповідно до правил пожежної безпеки.

Окремим блоком тем, обговорених під час зустрічі представників ректорату та студентів, стали питання, пов’язані з умовами й розпорядком проживання в гуртожитках. Так, Микола Олександрович у відповідь на запит, чи відмінять відпрацювання 20 годин за перебування в гуртожитках, зазначив, що такі роботи силами самих студентів, спрямовані на впорядкування території та покращення благоустрою самих гуртожитків, – розповсюджена в усьому світі, зокрема в країнах Європи та у США. Тож це, на сьогодні, – оптимальна практика взаємодії адміністрації і студентів щодо цього питання.

Що ж до потреби в поточному й капітальному ремонтах, зокрема про усунення проблем у системі водопостачання гуртожитку № 3, то ректор запевнив, що ремонтні роботи тривають згідно календарного плану. Так, уже полагодили дах цього гуртожитку, вирішили проблему з опаленням, у цьому році планують завершити сантехнічні роботи в гуртожитках №№ 3 і 4. Проректор Сергій Кушнір запевнив, що вже закуплене все обладнання, щоб провести необхідні сантехнічні роботи на одному з технічно проблемних блоків гуртожитку № 3. І від рішення студентів залежить, чи готові вони терпіти тимчасові незручності, пов’язані з ремонтом – у цьому випадку ремонт розпочнеться вже наступного місяця.

Під час зустрічі згадали про комфортний температурний режим, який дотримується в корпусах і політику енергоефективності вишу. До речі, планується, що перед початком наступного опалювального сезону до ЗНУ завітають представники інших університетів, аби побувати на своєрідному «майстер-класі» щодо того, як підготувати навчальні заклади до зимового сезону.

Велику увагу приділили присутні на заході питанням, пов’язаним з освітнім процесом. Зокрема, йшлося про систему складання стипендіального рейтингу. При цьому ректор нагадав присутнім про те, що в створенні «Положення про нарахування стипендії» дієву участь брали самі студенти-активісти вишу. Під час обговорення всі його учасники доклали максимум зусиль, аби розробити алгоритм, що буде зрозумілим і прийнятним для максимальної кількості студентів.

На прохання збільшити кількість годин англійської мови на тиждень для студентів нефілологічних спеціальностей проректор Олександр Гура нагадав, що вже п’ятий рік реалізується Концепція вивчення іноземних мов. Упродовж усього навчання в бакалавраті студенти усіх факультетів вивчають іноземні мови. Із вересня додатково вводяться фахові курси з використанням елементів англійської мови. По собівартості – 800 грн на семестр – в ЗНУ діють курси на базі центру інтенсивного вивчення мов для студентів вишу. Крім того, зараз діють інтенсивні тримісячні курси для студентів бакалаврату, які складатимуть ЗНО з іноземної мови вже в цьому році.

Йшлося під час зустрічі і про можливі шляхи вдосконалення електронної системи навчання Moodle. Зокрема, усіх охочих студентів, що мають навички програмування, закликали приєднатися до команди університету, яка працює над вирішенням цього питання.

Крім того, під час заходу обговорили реакцію керівництва вишу на реалізацію студентського проекту «Освіта?», зокрема створення «black book», куди студенти внесли прізвища викладачів, із якими утворилися конфліктні відносини. Микола Фролов зазначив, що тримає це питання на особистому контролі.

Так само рішуче він запевнив студентів, що в ЗНУ немає системної корупції, а на поодинокі можливі випадки керівництво буде реагувати оперативно й жорстко, караючи винних. Ректор наголосив, що мова викладання в університеті була і буде українською – це спільне рішення керівництва і представників студентської ради.

Зацікавило присутніх повідомлення головного бухгалтера Оксани Арістової про те, що на сайті ЗНУ розміщена інформація, актуальна для студентів, що навчаються за кошти юридичних чи фізичних осіб, адже вона стосується повернення податкової знижки з оплати навчання.

Після розгляду низки питань, пов’язаних із діяльність факультетів й Економіко-правничого коледжу, Микола Олександрович запевнив, що триматиме на особистому контролі всі розглянуті під час зустрічі питання. Своєю чергою, він закликав студентів налагоджувати зворотній зв'язок із керівництвом вишу й деканатом і бути активними у відповідальній справі вдосконаленні діяльності університету.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1931724700190247

 

Таміла Тарасенко,

Злата Зубкова

 

 

 

Схожі новини