Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Вченої ради підбили підсумки діяльності ЗНУ та затвердили стратегію його розвитку

На засіданні Вченої ради підбили підсумки діяльності ЗНУ та затвердили стратегію його розвитку

На засіданні Вченої ради підбили підсумки діяльності ЗНУ та затвердили стратегію його розвитку
23.02.2018 17:43 Все Головні новини Вчена рада засідання Стратегія розвитку ЗНУ на 2018-2022 рр

Під час чергового засідання Вченої ради університету обговорили низку питань й ухвалили стратегічні рішення, які стануть основою для планомірного сталого розвитку університету в майбутньому. Серед них першочергову значимість мають такі директивні документи, як «Стратегія розвитку ЗНУ на 2018-2022 рр.», кошторис на 2018 рік та виконання підрозділами завдань, спрямованих на підвищення якості освіти в університеті.

Початок заходу традиційно був присвячений врученню відзнак. Цього разу подяку ректора Миколи Фролова отримала координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у Південному регіоні, доцент математичного факультету Наталія Кеберле. Також присутнім були представлені нові члени Вченої ради – проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов та аспірант Анатолій Орлов.
Першим питанням, яке було винесене на публічне обговорення робочої сесії Вченої ради, став розгляд результатів зимової сесії та механізмів підвищення якості освіти студентів університету. Звіт представила керівник навчального відділу Людмила Нестеренко. Вона надала показники абсолютної успішності та якості освіти у порівнянні із минулорічними відповідними результатами, а також вказала на недоліки, які мають бути ретельно проаналізовані і вироблені механізми щодо їхнього подолання. Серед таких – заборгованість студентів, складання академічної різниці, невиконання умов контракту тощо. Поряд із тим керівник навчального відділу відзначила ті спеціальності, які надають найвищі показники абсолютної успішності у ЗНУ – це «Педагогіка вищої школи», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Середня освіта (українська мова)».
Доповідачка також зупинила увагу присутніх на тому факті, що cистема електронного забезпечення навчання Moodle ZNU та автоматизована система «Деканат» працює злагоджено і дає можливість швидко отримувати й опрацьовувати відповідну інформацію, у тому числі ту, яку надають факультети у звітах тощо. Зараз провадиться робота із її удосконалення, що дозволить автоматизувати усі необхідні функції та ефективно керувати навчальним процесом.
У проекті рішення за результатами звіту учасниками засідання були затвердженні такі завдання: представникам деканатів факультетів проаналізувати хід ліквідації академічної заборгованості студентів та визначити організаційні й методичні заходи для її завершення, першочергову увагу приділити підвищенню якості освіти студентів старших курсів бакалаврату та магістрів тощо. Серед іншого розглядалися механізми, спрямовані на допомогу студентам пільгових категорій та іноземцям, які навчаються у ЗНУ, уведення повторного курсу для студентів, що набрали з окремих дисциплін менше мінімальної кількості балів тощо.
За цим питанням ректор Микола Фролов запропонував проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександру Гурі та керівнику навчального відділу Людмилі Нестеренко спільно з представниками деканатів розробити ефективний механізм, який дозволить студентам ліквідувати борги й підвищити показники їхньої успішності.
На засіданні також був затверджений кошторис вишу на поточний рік. Його представила головний бухгалтер Оксана Арістова. Оксана Вікторівна також відзвітувала про статті витрат у минулому році (на ремонтні роботи в аудиторіях, заміну вікон, енергоощадні заходи, обладнання, фонд заробітної плати тощо) та представила видатки, заплановані на 2018 рік. Вона проінформувала присутніх, що в перспективному кошторисі враховані і забезпечені коштами усі вказані пункти, зокрема забезпечено зарплату співробітникам ЗНУ та закладені кошти для перспективного розвитку вишу.
Перший проректор Олександр Бондар виступив із питанням виконання рішень Вченої ради. Загалом констатували факт, що Вчена рада ЗНУ працює ефективно і її рішення та директиви вчасно приймаються до виконання представниками структурних підрозділів та особами, відповідальними за виконання розпоряджень.
Головним завданням цього засідання Вченої ради стало затвердження «Стратегії розвитку ЗНУ на 2018-2022 рр.». Її проект представили на розгляд членів Вченої ради ректор Микола Фролов та перший проректор Олександр Бондар. Основні її положення попередньо були обговорені на робочих засіданнях структурних підрозділів університету, а під час засідання Вченої ради – затверджені її членами. Олександр Григорович звернув увагу присутніх на низку пунктів, які дозволять актуалізувати діяльність вишу, відповідно до вимог сьогодення і з урахуванням перспектив проведення ліцензування вишу та підтвердження статусу національного, що заплановано на 2021 рік. Особливо перспективними в цьому ракурсі є забезпечення набору студентів у період вступної кампанії та виконання ліцензійних обсягів, участь у міжнародних освітніх програмах, у тому числі у програмах академічних обмінів та подвійного диплома. При цьому є потреба активізувати роботу з виконання госпдоговірних тем факультетами і кафедрами, проектної та грантової діяльності тощо.
Окрім іншого, члени Вченої ради затвердили рішення перейменувати факультет фізичного виховання на факультет фізичної культури, спорту, здоров’я та туризму, а кафедру фізичної реабілітації на кафедру здоров’я людини, реабілітації та рекреації; також кафедру міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії перейменувати на кафедру міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму відповідно до освітніх програм. Також затвердили «Зміни до порядку формування рейтингу успішності студентів Економіко-правничого коледжу ЗНУ для призначення академічних стипендій», сертифікаційні програми для Центру післядипломної освіти («Менеджмент розвитку персоналу», «Тайм-менеджмент» та «Українська мова в діловій сфері»).
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук запропонував членам вченої ради затвердити комісію з академічної доброчесності. До її складу увійшли представники спеціалізованих вчених рад ЗНУ, провідні науковці та представники студентського активу. Під час засідання Вченої ради процедурою таємного голосування були затверджені кандидатури на вакантні посади: професор кафедри філософії Володимир Таран та професор кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександр Шевченко.
Йшлося також про внесення змін до «Правил прийому до ЗНУ в 2018 році», затвердження програм «Кваліфікаційних та комплексних кваліфікаційних екзаменів на 2018 н. р.», друк наукової та навчально-методичної літератури тощо.
Відповідно до кожного пункту порядку денного учасники засідання розглянули і затвердили проекти рішень та перспективні плани діяльності підрозділів.

Олена Хлистун