Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ провели нестандартний семінар

На філологічному факультеті ЗНУ провели нестандартний семінар

24.04.2008 09:23

У Запорізькому національному надають великого значення підготовці висококваліфікованих фахівців, зокрема, ознайомленню майбутніх педагогів із нестандартними методиками викладання. Так, для студентів четвертого курсу філологічного факультету влаштували науково-методичний семінар «Нестандартний урок «Трагічні уроки історії: жнива скорботи», підготовлений учнями десятого класу навчально-виховного комплексу № 88 під керівництвом вчителя української мови та літератури, випускниці нашого ВНЗ Олени Іващенко.

Нещодавно цей урок позакласного читання, що має форму «уроку-пам’яті», був відзначений на загальнодержавному рівні. Під час проведення всеукраїнського конкурсу, присвяченому вшануванню пам’яті жертв голодомору, Президент України Віктор Ющенко високо оцінив результати проведеної цими учнями пошукової роботи.
За задумом Олени Іващенко, учні були поділені на три групи: істориків, літературознавців та аматорів, кожна з яких мала поділилися результатами своїх пошуків. Група істориків розповідала про спілкування з очевидцями тих страшних часів, висновками, отриманими під час історичних та літературознавчих досліджень. Учасники, які входили до групи літературознавців, влаштували літературне читання творів відомих українських письменників, присвячених лихоліттю. Студенти ЗНУ побачили також інсценізацію групи аматорів та ознайомилися зі спогадами та роздумами співробітника кафедри виховання Інституту вдосконалення вчителів Олександра Секиринського.
Виступив перед аудиторією і доцент кафедри української мови, голова Запорізького обласного товариства «Просвіта» Тарас Шевченко. Відзначивши всю важливість подібних заходів, він зауважив, що «не можна забувати про ту страшну трагедію наших предків, адже без пам’яті немає народу».
Заступник декана філологічного факультету з виховної роботи Валентина Ніколаєнко вручила гостям університету почесні грамоти ЗНУ, а керівник Малого університету, що діє на базі ЗНУ, Наталія Іванченко влаштувала для старшокласників екскурсію Запорізьким національним. Особливе враження на учнів справили Наукова бібліотека нашого університету та Зал електронних ресурсів – поки що єдиний в регіоні.

Таміла ТАРАСЕНКО