Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчитель – це той, хто дуже любить дітей і вчиться разом із ними: Світлана Павлівна Чебикіна

Вчитель – це той, хто дуже любить дітей і вчиться разом із ними: Світлана Павлівна Чебикіна

Вчитель – це той, хто дуже любить дітей і вчиться разом із ними: Світлана Павлівна Чебикіна
02.03.2018 09:05 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики інформаційно-просвітницький проект майстри педагогічної справи прес-служба відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Обласна академічна газета «Запорізький університет»

Значення професії вчителя важко переоцінити. Учитель – це мудрий наставник, старший друг, порадник. У цьому і полягає складність професії та її важливість. Тому саме шкільним наставникам присвячений цикл матеріалів «Майстри педагогічної справи», ініційований Запорізьким національним університетом. Сьогодні наша розповідь про вчителя української мови та літератури першої категорії Запорізького колегіуму «Елінт» Чебикіну Світлану Павлівну. Вона у 2005 році закінчила Запорізький національний університет за спеціальністю «Українська мова та література» та здобула кваліфікацію філолога, викладача української мови та літератури.

Знайомство з учителем відбулося в класі: тут були діти різного віку: і зовсім малі школярі, які, мабуть, щойно завершили початкову школу, і вже дорослі юнаки й дівчата. Усі вони голосно розмовляли та тримались купки. І тільки потім серед них можна було розгледіти тендітну молоду жінку. Вона жваво спілкувалася з дітьми, а вони наввипередки емоційно щось їй переповідали. Виявилось, що школярі просто зайшли до неї поспілкуватися, розповісти про свої проблеми. Відразу було помітно, що цього вчителя дуже люблять діти!

-Світлано Павлівно, а як виникло бажання стати вчителем?

-У мене в родині ніколи не було вчителів. Але із самого дитинства я мріяла працювати з дітьми. Інколи мене «кидало» в ідеї стати стюардесою, кухарем, юристом. Але на кінець 11 класу я точно знала, що вступлю на філологічний факультет, щоб бути вчителем.

-Згадайте свій перший урок. Як Ви оцінюєте його проведення сьогодні?

-Мій перший урок був у 5 класі. Це була українська література. Діти з острахом і цікавістю дивились на мене й уважно слухали. А я дивилась на них і розуміла, що просто їх люблю. Люблю за допитливість, за щирість і відвертість. Не пам’ятаю, що конкретно я їм розповідала, але очі цих дітей остаточно закріпили в моїй голові думку, що я обрала правильний шлях.

-Які принципи Ви сповідуєте в роботі з молоддю?

-Діти дуже цінують справедливість та чесність. Цими принципами і керуюсь у своїй роботі. Я ніколи не ставлюсь зверхньо до учнів, не показую свій статус «всезнаючої людини», чесно зізнаюсь, якщо не знаю відповіді на якесь питання. Тоді шукаємо істину разом. До уроків завжди ретельно готуюсь, шукаючи різноманітні форми та методи роботи. Намагаюсь інформацію подати в цікавій формі.

-Як, на Вашу думку, залишатися сучасним вчителем для різних поколінь учнів?

-Сучасний педагог має бути «легкокрилим», швидко реагувати на всі зміни в освітньому процесі. Тому намагаюсь бути сучасним і цікавим вчителем, до якого з любов’ю та бажанням пізнати щось нове ходять на уроки.

-Сьогодні багато говорять про негативний вплив технічних засобів (інтернету, соціальних мереж, гаджетів) на молодь. Як, на Вашу думку, протистояти цим явищам? Яка роль вчителя у цьому процесі?

-Ми живемо у ХХІ столітті. Це – час інноваційних змін. Із одного боку, згадуючи години, проведені в бібліотеці, щоб знайти потрібну інформацію, бачу позитив у широкому доступі до інтернету. Пам’ятаю, як записувала лекції для подруги під копіювальний папір, і розумію всі переваги ксерокопій. Але, з іншого боку, вважаю, що наші діти забувають, що таке живе спілкування. Вони не замислюються над тим, як класно пахнуть сторінки нової книги. Надають переваги гаджетам. Учитель може власним прикладом показувати переваги справжньої книги над електронною, організовувати учнів для спільного проведення часу на екскурсіях, прогулянках. Ми не зможемо витіснити технічні засоби з життя наших сучасних дітей, але про їхній шкідливий вплив на здоров’я обов’язково повинні нагадувати.

-Ви закінчили філологічний факультет ЗНУ. Як згадуєте ці роки сьогодні?

-Роки в університеті вважаю найкращими. Навчатися мені було легко та цікаво. Мені пощастило як з викладачами, так і з групою. Пам’ятаю найперший іспит на першому курсі. Це була психологія. Усі дуже переймалися, ніхто не хотів заходити першим. Я пішла в першій «п’ятірці». І не помилилась. Уся наша компанія отримала гарні оцінки і швидше позбулась хвилювання. Із того часу постійно йшла першою при нагоді. Я завжди знаходила спільну мову з викладачами, тому навіть до одного з наших вимогливих викладачів Зубець Н.О. заходила впевнено та з усмішкою. Пам’ятаю пари у Бойко Л.П., Білоусенка П.І. З Абрамовою І.Г. я писала свою дипломну роботу, за що їй особливо вдячна. Усіх викладачів згадую тільки з позитивними емоціями.

-Як склалась доля Ваших однокурсників?

-Одразу після закінчення активно підтримувала зв'язок зі своїми університетськими подругами. У нас була весела компанія із 5 дівчат. Ми «повидавали заміж» одна одну. І після цього поступово почали втрачати зв'язок. На 10 років після закінчення вишу наша староста зібрала майже всю групу. Багато хто поїхав до інших міст. Як виявилось, усі обрали цікаві різнопланові професії.

-У Вас чимало успіхів у педагогічній діяльності. Розкажіть про них.

-Маю кілька десятків виступів на педагогічних радах, уже четвертий рік є керівником шкільного методичного об’єднання. У цьому році посіла ІІ місце в районному етапі конкурсу «Вчитель року». Маю один випуск учнів, які стали студентами різних ВНЗ. Сьогодні є класним керівником чудових семикласників, на яких також покладаю великі надії.

-Що би Ви могли порадити молодим людям, які тільки планують обрати професію вчителя?

-Якщо людина любить дітей, якщо вірить у правильність свого вибору, якщо готова вчитись усе життя разом з учнями, то професія вчителя саме для неї.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1940068672689183

 

Юлія Любченко,

кафедра журналістики факультету журналістики

Більше інформації:

www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/press/11707


 

Схожі новини