Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-активісти ЗНУ обговорили минуле й сьогодення феміністичного руху в Україні та світі

Студенти-активісти ЗНУ обговорили минуле й сьогодення феміністичного руху в Україні та світі

Студенти-активісти ЗНУ обговорили минуле й сьогодення феміністичного руху в Україні та світі
12.03.2018 10:48 Все Головні новини Студентська рада студентське самоврядування «Лекторій ЗНУ» лекція

Сьомого березня в рамках проекту “Лекторій ЗНУ” студенти-активісти вишу зібралися на лекції керівника проекту “Освіта?”, студента ФСУ Антона Назаренка “Поле битви: фемінізм”.

За традицією, на початку заходу до присутніх звернулася організатор проекту “Лекторій” Марія Пересипко. Вона зауважила, що Антон ніколи не ставив під сумнів важливість цієї теми, і зазначила, що присутні, своєю чергою, цього дня мають можливість розвіяти певні сумніви і поставити запитання.

Спікер розпочав виступ, нагадавши, що минулого року студентська рада університету, яку він тоді очолював, запустила в соцмережах флешмоб: із хештегом #znu_fem на сторінках різних факультетів публікувалися фото видатних жінок, які досягли успіхів у певній галузі життєдіяльності. Крім того, в університеті розповсюджували різноманітну продукцію інформаційного змісту, яка містила відомості про фемінізм, а в рамках “Лекторію” до ЗНУ із Дніпра приїздив фіналіст всеукраїнських і міжнародних дебатних турнірів Павло Краснощок.

Антон зауважив: “Я є прихильником цього руху – профеміністом, і все, що я говоритиму, випливатиме із цієї точки зору, тому щодо об'єктивності судити вам. Я, звісно, порадив би ставитися до всього цього дещо упереджено, однак ця упередженість має не заважати об'єктивності тих фактів, про які я говоритиму. Над усім варто замислитися”. Спікер також проговорив структуру лекції: він розділів інформацію на умовні блоки, між якими можна ставити запитання.

Власне лекцію Антон розпочав із тлумачення базових термінів, що стосуються теми – “фемінізм” та “патріархат”,  “гендер” та “соціальний конструкт”, “сексизм”. Підкреслив, що потрібно розуміти, що сучасний світ є патріархальним, та на підтвердження цього навів приклади в кінематографі, культурі, медіа. Сексизм також є інституціональним – він проявляється на всіх рівнях структури суспільства.

Більше того, на думку спікера, ми усі є сексистами в тій чи тій мірі, оскільки ми виросли в такій культурі, де з дитинства переймають досвід, якими мають бути чоловік та жінка, тому ми є носіями цієї ідеології. Тому важливо розуміти, що ми говоримо, які вчинки робимо і до чого це призводить, для того, щоб усунути прояви сексизму. Також спікер зазначив, що предметом фемінізму є лише досягнення рівних прав для жінок на усіх рівнях.

Після цієї частини лекції спікер дав відповіді на запитання присутніх, зокрема про причини виникнення патріархату і його вкорінення в сучасному світі, інструменти для захисту прав жінок тощо. Далі лектор перейшов до блоку “Історія фемінізму”, де зазначив, що існують три хвилі цього руху та близько восьми його типів і безліч методів.

Під час висвітлення питання «навіщо фемінізм зараз?» спікер використав чимало статистичних даних, що підтверджують існування проблеми гендерної нерівності, зокрема в Україні, та наголошував, що фемінізм покликаний відстоювати рівність між соціальними конструктами. Антон детально висвітлював проблему стереотипів у мові й культурі, політиці та економіці. І справді, більшість керівних посад в Україні і всьому світі займають саме чоловіки з величезною перевагою.

Тема лекції досить дискусійна, тому викликала в учасників велику кількість запитань та жваве обговорення протягом усього заходу. Студент 2 курсу біологічного факультету Ілля Абделауі поділився враженнями від участі в заході: “Нового нічого не дізнався, хіба що став більш обізнаним у статистиці. До спільного консенсусу ніхто не дійшов. Багато з чим погоджуюся, але не з усім. Багато розбіжностей залишилися невирішеними. Досить важливо те, що спікер структурував свою розповідь і зазначив на початку: все, що буде сказано, – це його власне бачення питання”.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/lektoriyznu/

 

Злата Зубкова,

Шмалько Оксана

 

Схожі новини