Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики обговорили питання гендеру в ЗМІ

На факультеті журналістики обговорили питання гендеру в ЗМІ

12.03.2018 15:01 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес лекція асистентська практика

До Міжнародного жіночого дня – дня солідарності жінок в боротьбі за емансипацію – студенти 1 курсу факультету журналістики групи 6.0617-3 під керівництвом куратора Олени Усманової прослухали лекцію на тему «Гендерний баланс у ЗМІ». Захід у рамках асистентської практики провела магістрант факультету журналістики ЗНУ, представниця Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Крістіна Собко.

На занятті розглянули суть поняття «гендер», з’ясували, що у кожної людини є біологічна стать, гендерна ідентичність, сексуальна орієнтація та гендерна експресія. Магістрант виокремила історичні хвилі фемінізму та його течії (ліберальний, культурний та радикальний фемінізм), як основні напрямки руху, а також розвіяла низку новітніх міфів щодо феміністок.

Аудиторію зацікавили поняття патріархату як системи, у якій чоловік панує над жінкою, старший – над молодшим. Тому присутні говорили про сексизм та його прояви у повсякденні: стереотипи та загальні уявлення про жінок і чоловіків.

Не оминули вони увагою і гендерний баланс у медіа, де студенти разом з лектором аналізували статистику щодо відсоткового представлення жінок у ЗМІ як героїнь матеріалу та експертів. Присутні визначили такі головні форми збалансування представництва жінок у медіа: по-перше, використання фемінітивів, по-друге, розширення бази експертів, по-третє, відмова від гендерних стереотипів.

Наостанок студенти проаналізували заголовки ЗМІ, які містили ознаки сексизму.

Наприкінці заняття студенти подякували Крістіні Собко за актуальну та цікаву лекцію.

Факультет журналістики