Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тридцять аспірантів розпочали освітньо-наукову підготовку

У ЗНУ тридцять аспірантів розпочали освітньо-наукову підготовку

У ЗНУ тридцять аспірантів розпочали освітньо-наукову підготовку
14.03.2018 12:14 Все Головні новини Університет наука відділ аспірантури і докторантури вступ до аспірантури

Тринадцятого березня у Запорізькому національному університеті відбулись урочисті збори аспірантів, зарахованих на навчання за результатами першої хвилі вступної кампанії 2018 року. 30 аспірантів, здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, розпочали чотирирічну підготовку, що має увінчатися ступенем доктора філософії (PhD). На урочистому заході з нагоди вступу до аспірантури були присутні: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, співробітники відділу аспірантури і докторантури.

Характерною рисою цієї вступної кампанії стало розмаїття спеціальностей, що викликали інтерес у вступників. Так, зарахування відбулось на 14 ліцензованих спеціальностей, серед яких лідерами стали спеціальності: 081 Право, 122 Комп’ютерні науки, 051 Економіка, 053 Психологія.

Варто відзначити, що значна частина аспірантів вже мають у своєму доробку декілька публікацій, досвід участі у конференціях різного рівня.

У вітальному слові Юрій Каганов відзначив динамічний розвиток аспірантури університету та окреслив її основні параметри, наголосив на новій моделі підготовки аспірантів, що поєднує освітній і науковий складники. Юрій Олегович звернув увагу на можливостях аспірантури не тільки у галузі наукового поступу, а й задля підвищення конкурентоздатності на ринку праці, «соціальних ліфтів» і особистісного зростання. Було наголошено на демократизмі освітнього процесу, застосуванні системи електронного забезпечення навчання Moodle.

Освітній процес для аспірантів розпочнеться вже у березні з практичного курсу англійської мови, який має стати підґрунтям для складання у перспективі міжнародних тестів відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти. Значний акцент під час навчання аспірантів буде зроблений на питаннях академічної доброчесності, опануванні зарубіжної методології, вмінні публікуватися у зарубіжних рецензованих виданнях, брати участь у грантових програмах і проектах.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук запевнив аспірантів у всілякій підтримці з боку ректорату, водночас вимогливості щодо дотримання академічної доброчесності і виконання усіх процедур, передбачених планом підготовки. Як зазначив Геннадій Васильчук, успіх вступної кампанії став результатом злагодженої роботи усього колективу університету, зокрема членів предметних комісій, зусиль наукових керівників, спільного усвідомлення важливої ролі системи аспірантури в розвитку вишу. В теплій і урочистій атмосфері Геннадій Миколайович вручив посвідчення аспірантам.

Заключним акордом заходу стало спільне фотографування.

Друга хвиля вступної кампанії, відповідно до Правил прийому, відбудеться у вересні 2018 року.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/groups/1430909570544926/

 

Схожі новини