Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартував традиційний конкурс художньої самодіяльності «Студентська весна-2018»

У ЗНУ стартував традиційний конкурс художньої самодіяльності «Студентська весна-2018»

У ЗНУ стартував традиційний конкурс художньої самодіяльності «Студентська весна-2018»
27.03.2018 15:32 Все Головні новини Факультети Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Центр культури математичний факультет факультет журналістики історичний факультет студентська весна дозвілля конкурс художньої самодіяльності

Цього року організатори проекту запропонували талановитій молоді вишу розкрити не тільки вокальні, хореографічні, ораторські здібності, але й спробувати себе в ролі організаторів, сценаристів, режисерів, майстрів із hand-made та дизайну. У рамках цьогорічного конкурсу «Студентська весна 2018» факультети та Економіко-правничий коледж щодня проводять музичні перерви, виставки та презентують найголовніший виступ цього року. Тема конкурсу «Игры, в которые играют люди…». Проте в кожного факультету та Економіко-правничого коледжу свої «игры…», і це у виступах вони розкривають і показують творчо, глибоко та креативно.

Програма конкурсу «Студентська весна 2018» розрахована на п’ять днів: із 26 до 30 березня. Об 11.00 на студентській площі відбуваються музичні перерви від факультетів та Економіко-правничого коледжу, о 15.00 в холі навчального корпусу № 2 проводяться благодійні виставки. А вже о 16.00 в актовому залі на глядачів очікує тематичне шоу від тринадцяти факультетів та Економіко-правничого коледжу.

«Студентську весну» цього року оцінює найпрофесійніше журі: художній керівник ансамблю грузинського танцю «Імеді», VIP холостяк міста Запоріжжя Малхаз Чахвашвілі, перший віце-містер Запорізького національного університету, капітан команди з футзалу «Надія ЗНУ», учасник команд КВК «Надія ЗНУ», креативний директор компанії «Сплеш продакшн», фахівець 1-ї категорії (фото та відео) Центру культури Антон Осадчук, художній керівник і головний режисер шоу-театру «Профі-арт» Неліана Ласкарі, керівник вокальної студії «Кантилена» Центру культури – Наталя Пиріг, член журі всеукраїнських і міжнародних фестивалів із вокалу, співак та виконавець - Юрій Аврамець, редактор Закритої Ліги КВК на Кубок ректора ЗНУ, другої студентської Ліги Сміху – Ліги Сміху ЗНУ, Відкритої Запорізької Ліги Сміху, учасник стендап-проекту "Каліфорнія", автор телепрограм та скетч-шоу - Микита Налівкін, голова журі, художній керівник студії «Д.Е.Л.С.» Центру культури Ірина Василенко. Ведучим заходу став Данило Сапожніков (факультет журналістики ЗНУ).

Першими представили свої таланти представники математичного факультету. Природно, що в своєму сценарії студенти обіграли чимало фахових нюансів: головні герої виступу час від часу потрапляли в програми тієї чи тієї електронної гри. Проте провідним нюансом лишалися ігри в ностальгію: головний герой – Дідусь – зі своїм Онуком подорожують за лаштунки легендарних SEGA та MARIO, грають у комп’ютерну «змійку», відвідують світ «мавпочок». А паралельно з цим артисти читають реп, танцюють, презентують власні декорації, як сценічні, так і відео, адже номери виступу паралельно тривають із відеосупроводом на «живій» задній частині сцени. Врешті, журі оцінило виступ молоді як гранично «арт-хаусний».

Екватором першого дня став виступ представників факультету журналістики. Його провідним задумом стала ідея постійної боротьби за першість, силу між далеко не позитивними рисами характеру кожної людини: гординя, лицемірство, самозакоханість, надмірна цікавість… Кожну з рис уособлював один із акторів-студентів. Відмінністю виступу стали їхні глибокі та філософські монологи, котрі змусили багатьох замислити над вічними життєвими питаннями буття, поміркувати над потребою чи зайвістю пафосу, захоплення, існуванням за інструкцією. Важливо підкреслити винятково ораторську майстерність кожного з героїв, поставленість голосів тощо. Крім того, студенти презентували глядачам і не менш цікавий відеоролик-міркування, де завдяки використання фото образів, міміки також йшлося про п’ять емоцій.

Паралельно з цим молодь включала у виступ творчі родзинки: динамічний блок каверів, хореографічну замальовку під пісню Христини Соловій «Тримай мене міцно», вокальні композиції тощо. Завершальним акордом артистів стали рядки-пропозиція «давайте разом будемо, адже ми – люди й нам потрібен мир».

Журі досить схвально відгукнулося про виступ, зауваживши, що факультет журналістики традиційно презентує свої задуми зразково, проте герої Студвесни-2018, яскраві п’ять емоцій, були особливо яскравими цьогоріч. Бурхливі овації зал подарував для Альони Троян, Ярослави Задорожньої та запрошеної зірки, учасника «Євробачення-2017» та команди «Apache chrew» Олександра Кифа.

Нарешті фінальної точкою першого дня «Студентської весни» став виступ представників історичного факультету. У своїх номерах вони вирішили пройтися критикою недосконалостей системи вищої освіти: читання з листочка як викладачів, так і студентів під час занять, можливостей протистояти системі, підготовка лекцій з Вікіпедії, складання рейтингових списків претендентів на стипендію й боротьбою на виживання, щоб потрапити в цей самий список… Форми вираження ідей у студентів були якнайсюрреалістичнішими: сни в маршрутці, зустріч із волоцюгою-ветераном освітньої галузі з двома в\о, хрестоносці. Дехто з глядачів встиг високо оцінити цьогорічний виступ історичного факультету як особливо гострий соціально, та навіть доволі зухвалий за всю історію існування «Студентської весни». І якщо оцінювати його за 10-бальною шкалою, він би мав вісім балів.

Наприкінці заходу для факультетів-учасників першого конкурсного дня провели конкурс на оцінювання акторської майстерності, а саме – конкурс імпровізації. Модерували його члени журі Антон Осадчук та Микита Налівкін. Вони запропонували артистам готові відповіді, до яких треба було дібрати супергумористичні цікаві й неординарні питання. До відповіді «А це заслуга нашого ректора», до прикладу, пропонувалася така позиція: «Як подякувати за навчання в Лондоні?». А до тези «Ось тому Ю.Янько вже в журі не сидить» студенти запропонували варіанти: «Do you speak English?», «А хто шукає центр Центра культури?» тощо. І врешті до слів «Мама забороняє мені це робити» дібрали наступне: «Антоне, а чому ти вже не в «Амстердамі», «А чому ти не ходиш на виступи математичного факультету?», «А чому Ю.Янько немає серед членів журі?» та інші.

Варто відзначити, що впродовж першого дня ведучий Данило Сапожніков неодноразово нагадував, що журі оцінює не тільки виступи, а й обирає кращих вболівальників після факультетських презентацій, а також наприкінці конкурсного дня. Так, представники кожного факультету упродовж хвилини мали наполегливо демонструвати свою прихильність артистам. Студенти факультету журналістики навіть підготували невеличкий флешмоб у залі, який фінішував перед членами журі, а ось представникам істфаку рекомендували з таким досвідом і гучністю скандувань демонструвати свої фан-таланти й на запорізькій «Славутич-Арені»!

А присутнім нагадали, що організатор конкурсу – центр культури – постійно забезпечує інформаційний, фото- та відео супровід свої проектів у соціальних мережах:

Telegram - t.me/cultureznu

Сайт - http://goodcentre.znu.edu.ua

Instagram - www.instagram.com/culture.znu

YouTube - www.youtube.com/channel/UCpEQlTANDEEYmteL3WotRdw

Графік виступів упродовж вівторка-пятниці буде таким:
27 березня – ФІФ, факультет фізичного виховання, ФСУ;

28 березня – СПП, факультет менеджменту, юридичний факультет;

29 березня – ЕПК, філологічний та біологічний факультети;
30 березня – фізичний та економічний факультети.

Фотогалерея від центру культури: https://www.facebook.com/pg/culture.znu/photos/?tab=album&album_id=1475363062562519

 

Марія Канцелярист

 


Схожі новини