На історичному факультеті провели засідання студентської проблемної групи «Гендерні дослідження в історії»

Двадцять восьмого березня на історичному факультеті відбулося чергове засідання студентської проблемної групи «Гендерні дослідження в історії» (керівник – доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Ірина Савченко). Це засідання проходило в рамках заходів Гендерного Форуму – 2018: «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні», який цього дня проводився в ЗНУ.
У заході взяли участь студентки першого, другого та четвертого курсів історичного факультету. Учасниці проблемної групи представили увазі аудиторії доповіді, які висвітлювали різноманітні питання, пов’язані з проблемами гендерної рівності в суспільстві в історичній ретроспективі. Так, Дар’я Шуляр презентувала доповідь на тему: «Положення жінки у суспільстві Індії (історичний контекст та сучасний стан)». Вона проаналізувала традиційний уклад сімейно-шлюбних відносин і вплив цих традицій на сьогодення. Зокрема, у її доповіді акцентовано увагу на недостатньому захисті жінок законодавством на сучасному етапі.
Питання гендерної нерівномірності серед лауреатів Нобелевської премії висвітила Ганна Леонт’єва. Вона, зокрема відзначила занизький відсоток жінок-лауреаток премії миру. Юлія Папичева в емоційній, наповненій власними оцінками доповіді звернула увагу присутніх на проблеми реалізації жінок у спорті у 60-х рр. ХХ ст. До особливостей розвитку інституту першої леді у США звернулася у своєму виступі Катерина Носко. Своєю чергою, Анастасія Смирнова розкрила жіночий досвід перебування у ГУЛАГу.
Усі доповіді викликали зацікавлення серед присутніх, що зумовлювало жваві дискусії. У результаті активності учасників засідання стало майданчиком для обміну думками щодо важливих питань.
Історичний факультет