Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У виші 350 запорізьких вчителів зустрілися з відомим мовознавцем, почесним випускником ЗНУ Олександром Авраменком

30.03.2018 15:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет Школа філологічних наук співпраці зі шкільними вчителями зустріч

Двадцять дев’ятого березня під час дводенного візиту до Запорізького національного університету автор шкільних підручників з української мови та літератури, автор аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучий експрес-уроків з української мови на каналі «1+1», доцент Київського університету імені Грінченка, випускник філологічного факультету ЗНУ Олександр Авраменко зустрівся з учителями середніх шкіл м. Запоріжжя й області. Під час творчої зустрічі йшлося про сьогодення та майбутнє нової української школи, а також наводилися «рецепти» того, як зробити навчання цікавим, зрозумілим і корисним для учнів.

На зустріч з Олександром Авраменком завітали 350 учителів-словесників. Серед них – чимало постійних слухачів Школи філологічних наук, яка вже не перший рік діє на базі філологічного факультету й спрямована на підвищення професійної компетентності шкільних педагогів.

На початку зустрічі ведуча заходу, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко привітала присутніх і висловила сподівання, що зустріч буде цікаво та плідної для всіх її учасників.

Проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, вітаючи гостя, подякував йому за невтомну працю й зазначив, що сам часто слухає його експрес-уроки з української мови. Він наголосив на важливості просвітницької діяльності з популяризації української мови в запорізькому регіоні. Тож проректор закликав присутніх не лише на роботі, але у повсякденному житті сприяти підвищенню мовної компетентності оточення.

«Ми пишаємося всіма своїми випускниками, особливо тими, хто вибрав учительську стезю», – наголосила, звертаючись до присутніх у залі декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як. Адже почесний гість університету Олександр Авраменко також у 1995 році з відзнакою закінчив філологічний факультет ЗНУ. І на сьогодні він із радістю завітав до рідного університету, аби зустрітися з педагогами запорізьких шкіл й обговорити з ними низку важливих питань, пов’язаних із функціонуванням сучасної школи. Крім того, Тамара Володимирівна відзначила, що на факультеті започатковується нова форма підвищення професійної компетентності студентської молоді – День практичної роботи. Тож чудово, що першим заходом у його рамках стане майстер-клас від Олександра Авраменка з культури мовлення.

Під час заходу спікер багато уваги приділив такому питанню, як моделювання сучасного уроку української мови та літератури з урахуванням ключових компетентностей. Адже з 1 вересня цього року в Україні починає втілюватися у життя концепція функціонування Нової української школи. А першою в переліку компетентностей, які оновлена шкільна освіта має сформувати в учнів, це – досконале знання української мови.

На конкретних цікавих прикладах Олександр Миколайович показав, як формувати мотиваційний складник уроку, як зацікавити дітей певною темою та спонукати до вивчення мови.

Також він у своєму виступі навів кілька рецептів подолання функціональної неграмотності, яка, на жаль, усе частіше зустрічається у школярів. Багатьох вчителів зацікавила запропонована Олександром Авраменком система роботи з вироблення правописних навичок. Крім того, педагоги активної взяли участь в обговоренні особливостей нової програми ЗНО-2020 з української мови та літератури.

Усі учасники творчої зустрічі оцінили її як дуже цікаву, інформаційно насичену й спрямовану на вдосконалення професійних вмінь і навичок. Вони щиро подякували організаторам зустрічі – представникам філологічного факультету та самому Олександру Авраменку. До того ж, усі учасники заходу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Вдалим доповненням до заходу стала виставка літератури, підготовлена співробітниками наукової бібліотеки ЗНУ. До її експозиції увійшли підручники з української мови, а також навчальні посібники й статті у періодичних виданнях, присвячені методичній складовій проведення уроків та підвищенню культури мовлення. Варто відзначити, що серед їхніх авторів є представники філологічного факультету вишу.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=1974892632540120

Таміла Тарасенко