У Запорізькому національному університеті протягом двох місяців (із початку квітня до кінця травня) триває Фестиваль науки. У його рамках заплановано близько сорока різноманітних наукових заходів, у тому числі круглі столи, олімпіади, різнорівневі конференції. Однією з головних наукових подій цього заходу стало проведення підсумкової загальноуніверситетської наукової конференції «Науковий потенціал Запорізького національного університету та шляхи його розвитку», присвячена Дню науки та 90-річчю від дня заснування Національної академії наук України.
Мета організаторів конференції – адміністрації університету, працівників науково-дослідного сектору ЗНУ та керівництва факультетів – забезпечення обміну науковою інформацією, узагальнення нових теоретичних і прикладних результатів наукових досліджень науковців нашого ВНЗ. Не менша увага під час конференції приділялася популяризації і практичному застосуванню наукових надбань представників професорсько-викладацького складу та студентства нашого університету.
Голова оргкомітету конференції, ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко, нагадав, що за рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України на деякі вітчизняні ВНЗ незабаром чекає зміна статусу – вишам, які мають потужну наукову базу, буде присвоєно статус дослідницьких. І саме від використання наукового потенціалу Запорізького національного залежить, чи отримає наш університет цей статус.
У своєму річному звіті про наукову діяльність викладачів та студентів ЗНУ Сергій Михайлович, зокрема, зазначив, що цифри свідчать про активізацію наукового життя нашого ВНЗ. Так, про позитивну динаміку свідчать зростання кількості наукових публікацій наших дослідників в іноземних виданнях (майже 70 в цьому навчальному році проти близько 30 у минулому), створення та активна діяльність наукового студентського товариства, проведення на базі нашого університету ІІ всеукраїнського етапу студентських олімпіад із економічної кібернетики та фізики тощо. А до напрямків діяльності, на які треба звернути особливу увагу цього року, належать налагодження стосунків із промисловими та науковими підприємствами регіону та розвиток міжнародної наукової діяльності нашого університету.
На пленарному засіданні із доповідями виступили завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства, професор Віктор Чабаненко і завідувач кафедри загальної і прикладної екології і зоології, професор Валентна Бовт.
Робота конференції триває за 12 секціями, що відбивають основні напрями підготовки нашого університету. У засіданнях беруть участь як викладачі, так і студенти різних курсів. За результатами конференції на розширеному засіданні науково-технічної ради університету, яка відбудеться 15 травня, буде створено програму подальших шляхів розвитку ЗНУ.
Таміла ТАРАСЕНКО