Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Валентина Костюк: «Нова мова – новий світ, нові горизонти»

Валентина Костюк: «Нова мова – новий світ, нові горизонти»

Проект «Майстри педагогічної справи» продовжує знайомити з випускниками Запорізького національного університету. Цього разу ми зустрілися з Костюк Валентиною Олексіївною, вчителем англійської мови початкових класів Запорізького навчально-виховного комплексу «Мрія», старшим вчителем, відмінником освіти України.

-У 1977 р. Ви обрали факультет іноземної філології для вступу до Запорізького педагогічного інституту. Чому вибрали саме цей факультет?

-Причина – любов до англійської мови, цікавість до цього предмету і бажання працювати з дітьми.

-Звідки з’явилося бажання вивчати англійську мову?

-Його прищепив мені вчитель англійської мови Балабинської середньої школи Ковтун Андрій Олексійович, педагог, який відкривав для своїх учнів нові горизонти. Він деякий час працював за кордоном, тому досконало володів мовою, а також умів зацікавити своїх вихованців. Його уроки були неповторними, їх ми очікували з нетерпінням.

-Як Ви формували свої педагогічні вміння і навички під час навчання в інституті?

-В інституті мені дуже пощастило, адже викладачі були справжніми професіоналами своєї справи. До цього часу в моїй пам’яті заняття  Зацного Юрія Антоновича, Литвака Семена Яковича, Хайдукової Тетяни Володимирівни (куратор нашої групи), Злобіної Надії Іванівни (декан факультету). Педагогічна майстерність цих викладачів, яку вони демонстрували щоденно, стала основою професійних знань і вмінь.

-Пані Валентино, які найбільш яскраві моменти з вашого студентського життя можете згадати?

-Найбільш пам’ятними, з позиції сьогодення, були виїзди на сільськогосподарські роботи у вересні на другому і третьому курсах. Тоді це було традиційно. На місяць наш курс виїжджав у с. Матвіївку Вільнянського району, де ми збирали овочі, фрукти. У вільний від роботи час ми випускали стінні газети, проводили дискотеки, виступали з номерами художньої самодіяльності (посміхається). Можна сказати, не тільки фізично, але й духовно ми підтримували місцевих жителів. Це були незабутні дні студентської юності.

-Як склалася Ваша подальша доля після закінчення інституту?

-Після закінчення інституту, за направленням, я потрапила до с.  Максимівки Вільнянського району, де в місцевій школі із 1982 по 2000 рр. працювала вчителем англійської мови 5-11 класів. Із вересня 2000 року і до цього часу працюю вчителем англійської мови у ЗНВК «Мрія» в 1-4 класах.

-Які проблеми виникали у Вас під час навчального процесу?

-На той час англійська мова в сільських школах була периферійним предметом. Тому мені доводилося проводити позакласні заходи, ігри задля того, щоб зацікавити дітей, пробудити у них інтерес до вивчення англійської мови. Я показувала своїм учням, що вивчення цієї мови дасть можливість відкрити нові горизонти в їх подальшому житті. Фраза: «Нова мова – новий світ»,  –  якнайкраще розкриває це.

-Хто із Ваших учнів пішов стежкою педагога?

-Точної кількості назвати не можу. Багато моїх колишніх учнів сьогодні працюють вчителями англійської мови і в містах, і в селах. Мені надзвичайно приємно, що 35 років мого педстажу не пройшли даремно, а те зерно любові до англійської мови, яке я посіяла, буйно квітне на сьогоднішній педагогічній ниві.

-Які захоплення Ви маєте?

-Я дуже люблю квіти, тому у вільний час я працюю в саду. Квіти – це шматочок щастя та затишку, які я люблю доглядати та насолоджуватися буйноцвіттям. Ще я люблю подорожувати, відкривати для себе нові країни, їхню мову та культуру. Проте найбільше я люблю проводити вільний час зі своїми онуками, які заряджають мене своєю енергетикою, роблять моє життя яскравішим.

-Валентино Олексіївно, сьогодні багато людей намагаються вчити англійську мову. Що б ви їм порадили?

-Наш час – це період входження України в Євроспільноту. Ми маємо можливість контактувати і подорожувати по світу. І саме англійська мова є засобом спілкування. Тому необхідність її вивчення на сьогодні є актуальним та важливим.

Якщо на початку моєї педагогічної діяльності необхідно було доводити та переконувати про важливість вивчення англійської мови, то в наш час, гадаю, цієї потреби вже немає.

-І на завершення нашої з Вами зустрічі поділіться, пані Валентино, про що Ви мрієте?

-Я мрію про те, щоб у нашій країні був мир та спокій, щоб мої діти, онуки мали гідне життя, можливість подорожувати й отримувати задоволення від вивчення мов.

-Щиро вдячна вам за розмову!

Олена Усманова, викладач

факультету журналістики.