Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті провели засідання круглого столу до 100-річчя української революції

08.05.2018 09:03 Все Головні новини Факультети Історичний Історичний факультет засідання круглого столу наукова діяльність

Нещодавно за участю студентів та викладачів історичного факультету Запорізького національного університету провели засідання круглого столу на тему «Століття Української революції – висновки та уроки минулого для сьогодення та майбутнього країни». Одним із організаторів заходу став доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін, голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, Сергій Білівненко.

Модератором круглого столу став кандидат наук з державного управління,  голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, заступник голови КРК Дмитро Сухінін. Він розповів про організацію козацьких підрозділів, вагомий внесок у боротьбу за незалежність України Михайла Грушевського, Симона Петлюри, Володимира Винниченка, Павла Скоропадського, генералів армії УНР Петра Болбочана, Марка Безручка та інших.

Змістовними були виступи президента всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули та заслуженого діяча мистецтв України Григорія Мацегори. Михайло Мордовської, директор обласного краєзнавчого музею, випускник історичного факультету, запросив присутніх студентів до участі в культурно-історичних акціях та екскурсіях.

Серед інших, на засіданні круглого столу також виступив автор книг по історії козацтва, кандидат історичних наук Геннадій Шпитальов (теж випускник історичного факультету ЗНУ). Наприкінці заходу учасники Круглого столу висловили щиро подяку народному депутату України, ректору ЗНУ Миколі Фролову за активну участь в операції «Козацький волонтер».

Фотогалерея:

Історичний факультет