Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Цукерки проти цигарок

Цукерки проти цигарок

30.05.2008 12:55

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з палінням у Запорізькому національному університеті пройшла акція «Молодь без тютюну», яка проводиться в нашому університеті вже не в перше. Організатори акції – Запорізький обласний центр у справах сім’ї, дітей та молоді, Запорізький обласний центр здоров’я та Клініка дружня до молоді.

«Хоча б один день, - говорить завідувач просвітницьким відділом Обласного центру здоров’я Ірина Рядинська, - без тютюну! Хоча б одну цигарку людина має обміняти на цукерку. Річ у тому, що три цигарки зменшують життя чоловіка на один день, жінкам же вистачає і двох. Людина, яка має цю шкідливу звичку, випалює на день 15-20».
У рамках акції було проведено опитування щодо ставлення до тютюнопаління. «Особливістю цієї акції є те, - говорить провідний спеціаліст відділу соціальних технологій Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Ломейко, - що людей, які хочуть кинути палити, ми переадресовуємо до конкретних спеціалістів. Це і Запорізький обласний наркологічний диспансер, який займається безкоштовним лікуванням, і Клініка дружня до молоді, в якій надати допомогу молоді можуть психологи. Нікотин виробляє дуже сильну залежність, тому часто сили волі недостатньо, щоб кинути палити».
За словами організаторів, акція проводиться лише в Запорізькому національному. Але якщо з‘явиться більше волонтерів, вона проводитиметься і в інших вищих навчальних закладах.
«Якби такі акції проводилися частіше і масовіше, - говорить першокурсник журфаку Стас Стуканов, - це більше впливало б на свідомість молоді!»

Ігор Самокиш