
У рамках свого візиту до Запорізького національного університету британський професор і громадський діяч Кірон Рід відвідав факультет журналістики та провів зустрічі з викладачами і студентами.
Це вже шоста подорож пана Ріда до Запоріжжя і п’ята – до ЗНУ. Він є почесним професором школи права Ліверпульського університету, постійно співпрацює з міжнародними організаціями, в тому числі ОБСЄ, як оглядач на парламентських і президентських виборах у країнах Східної і Південної Європи.
Цього разу закордонний гість завітав на факультет журналістики з цінним подарунком – передав кафедрам журналістики і теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю підбірку преси Сполученого Королівства (близько сотні примірників газет і журналів із різних регіонів Великобританії). Ця періодика стане важливим практичним матеріалом для роботи зі студентами в рамках курсів «Міжнародна журналістика», «Професійно орієнтований практикум іноземною мовою», «Історія зарубіжної журналістики», «Преса п'яти континентiв».
Завідувач кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю, професор Олена Семенець під час зустрічі подякувала гостю за надану студентам можливість поспілкуватися на актуальні суспільно-політичні теми, ознайомитися з британською пресою. Олена Олександрівна від імені викладачів кафедри висловила сподівання на подальшу активну співпрацю паном Рідом, із британськими викладачами та представниками європейських інституцій.
Доцент кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Тетяна Іванюха прокоментувала подію: «Ми дуже радi черговiй нагодi поспiлкуватися з давнiм другом нашого факультету професором Рiдом, адже вiн завжди повiдомляє актуальну інформацію щодо поточного стану британських ЗМІ, ситуації зі свободою слова та прозорістю висвітлення виборів у пострадянських країнах. Цього разу Кірон Рід "збагатив" нас не тільки ментально, але й суттєво поповнив колекцію друкованих ЗМІ кафедри британськими виданнями "TheTimes", "The Guardian", "NME", "Metro" та іншими, які ми використаємо на заняттях із зарубіжної журналістики та реклами. З об'єктивних причин до сьогодні ми мали в нашому розпорядженні переважно американські, французькі, шведські, і дуже мало британських газет. Тепер маємо чудову можливість читати й аналізувати британську пресу – загальнонаціональну та регіональну – порівнювати з українською, виконувати інші творчі завдання, підвищуючи професійні компетентності студентів».
Також цього дня професор Рід став гостем круглого столу, присвяченого обговоренню британських і українських мас-медіа, журналістики та образу України у міжнародних ЗМІ.
Катерина Сіріньок-Долгарьова,
заступник декана факультету журналістики
з міжнародної діяльності