Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека провела тренінги з використання платформи "Web оf Science" для аспірантів

14.05.2018 09:30 Все Головні новини Наукова бібліотека тренінг співпраця з Web оf Science

У Запорізькому національному університеті до 30 вересня 2018 року діє відкритий доступ до найавторитетнішої і загальновизнаної у світі бази даних наукового цитування Web оf Science. За умовами Договору з компанією-постачальником Clarivate Analytics, доступ діє через сайт наукової бібліотеки в університетській локальній мережі та у віддаленому режимі після реєстрації.

Днями в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки для аспірантів Запорізького національного університету було проведено низку тренінгів із використання інформаційної платформи та аналітичних сервісів Web of Science. У привітанні директор наукової бібліотеки Ніна Чала наголосила, що проект МОН України передплати доступу до Scopus та Web of Science вартістю 12 млн 885 тис грн вже визнаний безпрецедентним. Використання ресурсів цих наукометричних платформ допоможе науковцям досягнути значних результатів як в самих дослідженнях, так і в отриманні грантів, буде сприяти посиленню міжнародного співробітництва та збільшить кількість і якість наукових публікацій наших дослідників, допоможе планувати наукову кар’єру та створювати джерельну базу для майбутнього.

Підготовку та модерацію тренінгів здійснювала завідувач відділу автоматизації наукової бібліотеки Світлана Сівак. Заняття включало ознайомлення з платформою, що проходило як презентація та безпосередньо індивідуальну практичну роботу на платформі Web of Science.

В ході тренінгу було розглянуто питання реєстрації у базі даних, особливості пошуку інформації та аналізу результатів пошуку.

Молоді науковці опановували пошук наукових статей та наукових журналів, дізнались, як знайти українські наукові журнали, що входять до WoS, побачили публікації з високими показниками цитування та дізнаватись про можливості пошуку в суміжних галузях і побачили, як підбирати фонди для отримання фінансування. За профілем організацій, звичайно, першим було визначено Zaporizhzhia National University.

На тренінгу було розглянуто важливе для кожного здобувача наукового ступеня питання відбору профільних видань для опублікування результатів наукових досліджень з використанням Journal Citation Reports, робота з інформаційним інструментом EndNote online для оформлення публікацій, поширення своїх наукових досягнень і пошук потенційних співавторів за допомогою ResearcherID.

Персоналізація в вільному, загальнодоступному інтерактивному просторі ResearcherID дозволила створити індивідуальний номер ResearcherID та персональний профіль.

Учасників тренінгу закликали використовувати можливість об'єднувати в єдиний процес пошук, написання статті та створення бібліографії.

Аспірантів проінформували і про можливість попрацювати в базі даних Scopus, доступ до якої надає всім наукова бібліотеки Запорізького національного технічного університету.

Презентація тренінгу доступна за адресою: http://library.znu.edu.ua/2358.ukr.html.

Усі охочі можуть замовити тренінг або отримати індивідуальну консультацію в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки (навч. корпус №2, кімн. № 126).

Наукова бібліотека