Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ науковці регіону обговорили стан і перспективи європейської проектної культури в Україні

У ЗНУ науковці регіону обговорили стан і перспективи європейської проектної культури в Україні

У ЗНУ науковці регіону обговорили стан і перспективи європейської проектної культури в Україні
14.05.2018 10:31 Все Головні новини Університет проектна діяльність круглий стіл європейська програма «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура»

На сьогодні в Запорізькому національному університеті велику увагу приділяють реалізації європейської програми «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» (EUOPROC). Черговим важливим етапом втілення її в життя стало проведення на базі ЗНУ засідання регіонального круглого столу «Європейська проектна культура в Україні: стан і перспективи». Співорганізатором заходу виступила Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції.

На початку заходу проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов привітав усіх присутніх і наголосив на важливості цієї події, серед учасників якої – не лише викладачі, аспіранти та студенти ЗНУ, але й представники всіх закладів вищої освіти Запорізької області.

Проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук привітав від імені ректора Миколи Фролова всіх присутніх на заході. Він наголосив на особливому значенні, якого надають проектній діяльності в ЗНУ, адже на сьогодні це – не лише найбільший виш Півдня України, але й осередок освіти, науки і патріотичного виховання. А в планах адміністрації ЗВО – перетворення його на університет європейської зразка, де чільне місце посідає проектна діяльність, зокрема молодіжна.

Так, нещодавно у виші в рамках європейської програми «Еразмус+» за напрямом Жана Моне «Європейська проектна культура» (EUOPROC) відбулося підбиття підсумків навчального курсу «Основи європейської проектної діяльності», який вперше викладався для магістрантів біологічного факультету. За результатами прослуханого курсу магістранти захищали індивідуальні й групові проектні роботи. Як зазначила відповідальний виконавець проекту Жана Моне «Європейська проектна культура», начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло, більшість проектних робіт студенти присвятили розбудові рідного університету. У рамках проведення засідання круглого столу Геннадій Васильчук і Вікторія Меняйло нагородили переможців конкурсу-презентації студентських проектів почесними грамотами за підписом ректора ЗНУ Миколи Фролова та цінними подарунками.

Перше місце посів індивідуальний проект Марії Ползик «Нехай буде дружба!», в основі якого – реконструкція й осучаснення скверу біля зупинки громадського транспорту «Центральний ринок». На другому місці – проект команди під керівництвом Алли Кучменко «Підвищення пріоритету ЗНУ серед іноземних студентів», який має сприяти популяризації вишу серед іноземних студентів. Третє місце посів проект, розроблений під керівництвом Вікторії Приходько, «Танці у воді», спрямований на пропаганду здорового способу життя і залучення містян до заняття спортом.

Продовжилося засідання круглого столу панельними дискусіями. У рамках першої з них – «Європейський досвід проектної діяльності та його імплементація в Україні» – виступила голова правління Української асоціації викладачів та дослідників європейської інтеграції,академічний координатор проекту Жана Моне «Більш широке висвітлення європейської інтеграції у викладанні та наукових дослідженнях», член національної команди експертів із реформування вищої освіти в Україні, доцент Ірина Сікорська. У своїй доповіді «Міжнародна діяльність університету як проект» вона поділилася досвідом участі в міжнародних проектах науковців Донецького державного університету управління (м. Маріуполь).

Начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло виступила з доповіддю «Організація проектної діяльності в університеті Масарика (Чеська Республіка), у якій розкрила основні інституційні та фінансові засади проектної діяльності чеського вишу, а також запропонувала шляхи імплементації європейського досвіду у систему вищої освіти України.

Другу панельну дискусію присвятили темі «Особливості реалізації міжнародних проектів у закладах вищої освіти України». У її рамках заслухали доповідь координатора міжнародної діяльності Бердянського державного педагогічного університету, завідувача кафедри історії та філософії, професора Ігоря Лимана «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій»: проект програми ЄС Еразмус+». Також свої доповіді презентували представники ЗНУ – академічний координатор проекту Жана Моне «Європейська  проектна культура», доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доцент Леся Жураковська («Європейська проектна культура»: модуль Жана Моне програми ЄС Еразмус+») та координатор міжнародних освітніх проектів, доцент кафедри німецької філології та перекладу, доцент Олена Тупахіна («Досвід Запорізького національного університету у реалізації міжнародних проектів: здобутки та виклики»). Учасників круглого столу неабияк зацікавили здобутки університету щодо участі в міжнародних академічних програмах та подальші перспективи розвитку цього напрямку життєдіяльності вишу. Високу оцінку присутніх отримали й представлені результати першого року реалізації проекту EUROPROC у нашому виші.

Під час підбиття підсумків засідання круглого столу Ірина Сікорська та Юрій Каганов висловили сподівання, що участь у заході була корисною для всіх науковців, розкривши їм нові перспективи проектної діяльності для представників українських вишів, і що цими знаннями вони обов’язково поділяться зі своїми колегами та студентами, заохочуючи їх до участі у проектній діяльності. Своєю чергою, присутні подякували представникам ЗНУ за інформаційний та цікавий захід, проведений на високому організаційному рівні. Вони висловили сподівання на подальшу співпрацю з вишем.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2022560291106687

 

Таміла Тарасенко

Схожі новини