Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / В ЕПК відбувся тематичний виховний захід

В ЕПК відбувся тематичний виховний захід

15.05.2018 10:30 Все Головні новини ЕПК виховна робота День пам’яті та примирення

На базі наукової бібліотеки Запорізького національного університету відбувся цікавий виховний захід за участю студентів групи К 61-16 та куратора групи К 6116, викладача Галини Микитів з нагоди Дня пам’яті та примирення. Діана Ковальова та Дмитро Нагорний нагадали про те, як важливо пам`ятати подвиги наших співвітчизників.

Студенти розпочали свою доповідь з екскурсу в історію: про перебіг тематичних подій у країнах Європи та країнах СНД, про день перемоги, започаткований ще 1945 року. До речі, через розруху в країні та наявність великої кількості інвалідів серед населення, свято було скасоване та відновлене лише у 1965 році зі статусом державного свята й неробочого дня. Традиційно день перемоги відзначали військовими парадами.

За часів незалежності день перемоги також відзначався. Крім того, указом Президента Петра Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року було започатковано День пам`яті та примиренням, символом якого став червоний мак. Відтоді цей день відзначається 8 травня і позиціонується як день жалоби за загиблими.

Наприкінці доповідачі зазначили, що подвиг наших предків і сучасників варто пам`ятати не лише один день на рік, адже головне завдання людства – не допустити повторення цих подій.

Фотогалерея:

Андрій Бойко