Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує виставку до Дня науки «Віснику ЗНУ – 20 років»

Наукова бібліотека презентує виставку до Дня науки «Віснику ЗНУ – 20 років»

Наукова бібліотека презентує виставку до Дня науки «Віснику ЗНУ – 20 років»
17.05.2018 10:16 Все Головні новини Університет наукова бібліотека виставка

Уже двадцять перший рік у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки.

До цієї події наукова бібліотека створила стендову експозицію «Віснику Запорізького національного університету – 20 років», що розташована в холі наукової бібліотеки.

Збірник наукових праць «Вісник Запорізького національного університету» заснований 1997 року як «Вісник Запорізького державного університету», від 2005 – його назва змінена на сучасну. Відкривають експозицію  в бібліотеці перші номери випусків серій «Філологічні науки» та «Фізико-математичні науки. Біологічні науки», що були підписані до друку 22 червня 1998 р.

«Вісник ЗНУ» започаткований із метою публікації результатів науково-дослідних робіт, теоретичних і експериментальних досліджень учених, фахівців, науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, магістрів, студентів із питань сучасної науки, а також забезпечення наукових та інформаційних потреб суспільства в знаннях, одержаних у процесі науково-дослідницької діяльності.

«Вісник ЗНУ» включений до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук, індексується в міжнародних наукометричних базах.

За 20 років на його сторінках були опубліковані наукові роботи відомих представників вітчизняної та закордонної науки. У роботі редколегій серій беруть участь видатні українські та зарубіжні вчені.

Сьогодні «Вісник ЗНУ» виходить за сімома серіями: «Фізико-математичні науки», «Біологічні науки», «Економічні науки», «Юридичні науки», «Філологічні науки», «Педагогічні науки», «Фізичне виховання та спорт». Експозиція представляє всі перші випуски цих серій.

Окремий розділ експозиції склали спеціальні випуски «Вісника ЗНУ»: пам’яті професора Івана Степановича Самійленка (1922-1995), за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Література та історія» та інш.

В розділі «Ювілейні випуски» – випуски до 15-річчя Запорізького державного університету (2000), до 15-річчя Факультету соціальної педагогіки і психології (2007), до 30-річчя біологічного факультету (2017) та інш.

Друковані випуски «Вісника ЗНУ» зберігаються в науковій бібліотеці та входять до складу імідж-колекції «Праці науково-педагогічних працівників ЗНУ» (читальний зал для викладачів, кімн. № 134). Бібліографічні описи статей включаються до електронного каталогу наукової бібліотеки, де формується база Праці науково-педагогічних працівників ЗНУ. Електронні копії випусків «Вісника ЗНУ» окремими випусками та статтями розміщені в електронній бібліотеці.

Запрошуємо до наукової бібліотеки ознайомитись з історією університетської науки на сторінках Вісника ЗНУ за 20 років.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини