Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили переможців 54 вишівської спартакіади та учасників спортивного руху

У ЗНУ відзначили переможців 54 вишівської спартакіади та учасників спортивного руху

У ЗНУ відзначили переможців 54 вишівської спартакіади та учасників спортивного руху
22.05.2018 10:41 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання студентська спартакіада переможці нагороди

Кінець минулого тижня для ЗНУ був знаменним видатним спортивним святом – закриттям 54-ої університетської спартакіади, яка у свій час була започаткована кафедрою фізичного виховання ЗДПІ. Окрім організаторів та учасників змагань на урочистості завітали почесні гості – представники обласної та міської адміністрації, спортивних організацій.

Цього дня у залі спортивно-оздоровчого комплексу за святковими столами зібралися команди 12 факультетів – учасники студентської спартакіади з 15 видів спорту (легка атлетика, настільний теніс, шахи, шашки, ігрові види), а також викладачі, які здобули перемогу у семи видах змагань. Першим спортсменів і переможців університетської спартакіади привітав ректор ЗНУ Микола Фролов. Звертаючись до студентства, викладачів та гостей заходу, він наголосив: «В ЗНУ завжди пропагувалися здоровий спосіб життя, фізкультура та спорт. Запорізький національний – був і залишається флагманом спортивного життя Запорізького регіону. Адже на його базі відбувається підготовка викладачів фізкультури і тренерів, цілу плеяду спортсменів підготували факультет фізичного виховання та інші підрозділи. Вони є переможцями олімпійських ігор, чемпіонатів України та міжнародних змагань з різних спортивних напрямів». Він вручив дипломи та кубки командам факультетів – переможцям у різних спортивних номінаціях.

Нагороди та привітання кращим спортсменам ЗНУ, організаторам головного спортивного заходу, популяризаторам спортивного руху, а також викладачам – активним учасникам університетської та міжвишівської спартакіади – також вручили організатори та гості зустрічі. Зі словами подяки і побажаннями подальших досягнень до присутніх у залі звернулися заступник голови Запорізької державної адміністрації Едуард Гугнін, перший заступник міського голови Валерій Еделев, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, начальник Запорізького регіонального відділення Національного олімпійського комітету України Володимир Лобанов, заступник директора департаменту спорту, сім’ї та молоді ЗМР, начальник управління спорту та фізичної культури Едуард Багіров, заступник начальника Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Віталій Івакін. До речі, у їх числі також є випускники університету.

Звертаючись до учасників спортивного свята від імені голови ОДА Костянтина Бриля, Едуард Гугнін наголосив на визначних заслугах керівництва вишу та представників усіх структурних підрозділів, а також студентського активу, які розвивають спортивні традицій ЗНУ. Грамотами за особистий внесок у розвиток спортивного руху були відмічені декан «найспортивнішого» непрофільного факультету – економічного – Алла Череп, викладачі різних факультетів та студенти. До урочистої церемонії нагородження грамотами та подяками долучилися й інші гості свята.

Представники вишу та запорізької адміністрації запевнили присутніх на заході спортсменів, що й надалі підтримуватимуть кожного з них, аби розвивалися спортивні традиції регіону, не згасала спортивна слава козацького краю.

На знак подяки за всебічну підтримку з боку обласної адміністрації представники спортивного співтовариства ЗНУ передали Едуарду Гугніну м’яч із підписами гравців волейбольної збірної «Орбіта ЗНУ».

Директор СОК ЗНУ Михайло Протас оголосив переможців у загальному заліку серед дівчат та юнаків і вручив їм відповідні нагороди. Ними стали:

- 1 місце серед дівчат посіла команда економічного факультету;

- 2 місце – філологічний факультет;

- 3 місце – факультет менеджменту;

- 1 місце у загальному заліку серед юнаків – також у команди економічного факультету;

- 2 місце – виборов історичний факультет;

- 3 місце – факультет соціології та управління.

Окрім учасників спартакіади цього дня були відзначені також команди, які брали участь і ставали переможцями спортивних змагань районного, міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня:

- баскетбольна команда ЗНУ (тренер, викладач кафедри фізичного виховання Віктор Горбуля), яка була створена у 1987 році і яка постійно поповнюється молодими спортивними кадрами, цього року виборола 3 місце у першості міста Запоріжжя, а також неодноразово ставала призером і переможцем першості міста та області серед студентських команд, Ліги України з баскетболу, Всеукраїнських турнірів тощо;

- чоловіча волейбольна команда ЗНУ (тренер, викладач кафедри фізичного виховання Дар’я Ванюк) стрімко розвивається і в 2018 році у чемпіонаті міста зайняла почесне 3 місце;

- збірна з міні-футболу «Надія ЗНУ» (тренери – Юрій Арестенко і Олександр Гусев), неодноразовий призер і чемпіон України серед команд Вищої Ліги, переможниця міжнародного турніру «Кубок слов’янських країн», володар першості минулого року серед команд ВНЗ області;

- славетна жіноча волейбольна команда «Орбіта ЗНУ» (тренери – Володимир Бузаєв, Ірина Комісарова та Сергій Попов), заснована у 1972 році, за цей час була багаторазовим призером та чемпіоном України, переможцем та фіналістом Європейського Кубку ЕКВ, цього року займає 4 місце у турнірній таблиці чемпіонату України.

Подякували учасникам команд і тренерам, а також вручили їм нагороди, солодкі призи та пам’ятні подарунки проректори університету – Олександр Бондар, Геннадій Васильчук і Юрій Каганов.

Повагу й визнання собі здобули й видатні спортсмени університету, які у різні часи відстоювали його спортивну славу та честь Запорізького краю на всеукраїнських, міжнародних чемпіонатах, олімпійських змаганнях: майстер спорту міжнародного класу з греблі на байдарках та каное, чемпіонка світу, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи 2017 року Людмила Бабак, майстер спорту України з важкої атлетики, переможець чемпіонату України 2017 року, переможець Європи серед юніорів 2016-17 рр. Дмитро Вороновський, майстер спорту з шашок міжнародного класу, чемпіонка України, бронзова та срібна призерка чемпіонатів Європи, срібна призерка чемпіонату світу серед юніорів Ганна Дмитренко, МС України з греко-римської боротьби, неодноразовий призер чемпіонатів України, бронзовий призер чемпіонату світу серед кадетів Олександр Євдокімов, МСМК з тхеквондо, неодноразовий чемпіон України, бронзовий призер чемпіонатів Європи та світу серед юніорів Тарас Мальченко, МСМК з важкої атлетики, неодноразовий призер та переможець Кубків, чемпіонатів України та Європи, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів 2017 р. Ганна Панова, МС України з важкої атлетики, призер та переможець Кубків, чемпіонатів України та Європи серед юніорів Кирило Пирогов. Чарівну спортивну сімку ЗНУ привітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та декан факультету фізичного виховання Микола Маліков, вручивши їм подарунки та грошові премії. Відмічені були й заслуги учасників університетської спартакіади для викладачів – завідувача кафедрою фізичного виховання Віктора Горбулі, завідувача кафедри програмної інженерії Андрія Лісняка, доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології Валерія Горбаня, доцента кафедри фізичної культури і спорту Лії Гальченко, завідувача кафедрою біології лісу, мисливствознавства та іхтіології, професора Валерія Домніча, викладача кафедри фізичної культури і спорту Олександра Горбулі.  

А головні нагороди цього дня отримали переможці студентської спартакіади ЗНУ 2016-2017 року:

- за І місце – економічний факультет;

- за ІІ місце – історичний факультет;

- за ІІІ місце – математичний факультет.

Саме вони на своїх столах зібрали найбільшу кількість кубків та відзнак – за участь у різних видах змагань та різних номінаціях.

Учасників урочистостей також привітали своїми виступами творчі колективи – вихованки спортивної школи № 5 з художньої гімнастики (керівники:  Юлія Швець, студентка 5 курсу факультету фізичного виховання Алла Гордієнко), дитячої спортивної школи зі спортивної гімнастики (керівник – випускниця університету, олімпійська чемпіонка Ольга Стражева), театру козацького бою «Запорізький Спас» (керівник – доцент факультету фізичного виховання Олександр Притула) та інші.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2034841929878523

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини