Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічний факультет ЗНУ завітала китайська делегація політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей

На біологічний факультет ЗНУ завітала китайська делегація політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей

На біологічний факультет ЗНУ завітала китайська делегація  політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей
01.06.2018 12:42 Все Головні новини Факультети Біологічний Китайська делегація з політехнічного вишу «Три ущелини» біологічний факультет

31 травня у Запорізькому національному університеті відбулась двостороння зустріч науковців біологічного факультету з представниками китайської делегації з політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей, в рамках якої були обговорені питання співпраці за напрямками біотехнологій рослинництва, агрономії, менеджменту сільськогосподарських територій і громад.

Відзначимо, що китайська делегація завітала до вишу на підставі угоди про розвиток партнерських відносин  і плану співробітництва між м. Ічан (провінція Хубей, КНР) та містом Запоріжжя, а також  в рамках роботи розмовного клубу «Друзі Китаю» на  базі Школи Конфуція та участі у міжнародній науковій конференції «Ботанічні сади та дендропарки – центри формування екологічної культури у сучасному інноваційно-освітньому просторі», яка проводиться Позашкільним навчальним закладом «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» Запорізької міської ради Запорізької області.

Так, участь у двосторонній зустрічі взяли віце-президент політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей Wang Huali (Ван Хуалі), президент сільськогосподарської школи політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей Sun Hongxu (Сун Хонсю), викладач політехнічного вишу «Три ущелини» провінції Хубей Wu Haiying (Ву Хайін), декан  Інституту російської філології Аньхойського педагогічного університету Ген Ліпін, яка зараз викладає основи китайської мови слухачам школи Конфуція, директор Школи Конфуція в ЗНУ, доктор технічних наук, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Володимир Волков, доценти кафедри німецької філології і перекладу Ольга Тупахіна й Ірина Велика, які координують технічні моменти освітнього процесу в Школі Конфуція, молодший науковий співробітник лабораторії «Науки про землю» ЗНУ Олег Баштанник, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики Віктор Лях, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, доцент кафедри медико-біологічних основ спорту Євген Школинський, професор кафедри рослинництва і садово-паркового господарства, доктор с.г. наук Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук, доцент кафедри технології переробки ННАУ Валентина Федорчук.

Головна мета заходу – обговорення перспектив співпраці між навчальними закладами, зокрема у галузі біотехнологій рослинництва, агрономії, менеджменту сільськогосподарських територій і громад.

Під час зустрічі завідувач кафедри  садово-паркового господарства та генетики Віктор Лях розповів гостям про напрямки роботи  кафедри, які стосуються генетичного контролю ознак маслічних культур  (льон, рапс, лунарія, лунник), отримання нових форм рослин з допомогою індуцированого мутогенезу та інших методів, розробки методів для створення нових генотипів, зокрема за допомогою пилкової селекції, а також мікробіоценозу  грунту під маслічними культурами. Крім того, в рамках зустрічі Віктор Лях подарував представникам китайської делегації свої наукові напрацювання і монографії з цієї тематики.

У свою чергу, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський  розповів про напрямки наукової роботи цієї кафедри, серед яких дослідження мікробіозу маслічних культур, біоіндикація грунтів на вміст бактерій та інші. Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик також познайомила гостей з науковими напрацюваннями викладачів біологічного факультету. Про наукові і практичні напрямки роботи Миколаївського національного аграрного  університету розповів професор кафедри рослинництва і садово-паркового господарства, доктор с.г. наук Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук. Зокрема, він розповів про такі напрямки, як технології вирощування плодових культур, овочів, бахчевих культур, лікарських рослин, зернобобових ( нут, соя, чечевиця), а також про спеціальності «агрономія», «сільське господарство»,  «біотехнології»,  «зоотехнія», за якими практично і теоретично готують студентів.

Також під час зустрічі учасники обмінялись досвідом і знаннями ефективного використання землі на територіях сільських громад Запоріжжя. Так, молодший науковий співробітник лабораторії «Науки про землю» ЗНУ Олег Баштанник, який займається дослідженням питань управління територіями, фінансами, розробкою менеджерських проектів і програм для застосування в різних господарствах, розповів про розробку і впровадження вченими різних програм для  управління землею і територіями в нашій області. Крім того, науковці ЗНУ, зокрема Євгеній Школинський розповів про дослідження  питань клонування рослин і висловив сподівання на розвиток співпраці і обміну досвідом в цьому напрямі з китайськими лабораторіями біоресурсів.

Присутні на зустрічі скористалися нагодою поставити свої запитання науковцям ЗНУ. Так, науковців політехнічного вишу «Три ущелини» цікавили питання  садівництва,  ландшафтного дизайну, садово-паркового господарства, озеленення міст,  відновлення грунтів для вирощування фруктових дерев, методики навчання  агрономічним технологіям та інше.

Так, представники ЗНУ та Миколаївського аграрного університету запропонували обмінятись науковим і практичним досвідом у галузі рослинництва і садівництва, агрономічних технологій та висловили сподівання на розвиток подальшої спільної співпраці в різних наукових напрямках.

Цікавим доповненням до зустрічі стала тематична виставка книг і періодичних видань, підготовлена співробітниками наукової бібліотеки ЗНУ.

Під час екскурсії територією студмістечка Володимир Волков ознайомив гостей з матеріально-технічною базою вишу, науковими і спортивними здобутками, розповів про існуючі факультети та спеціальності, познайомив з науковцями біологічного факультету ЗНУ та Миколаївського національного  аграрного університету та їх науковими здобутками та напрацюваннями. Також в рамках візиту до Запоріжжя представники китайської делегації відвідали Інститут маслічних культур.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2046182778744438

Схожі новини