Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ візьмуть участь у державному Конкурсі науково-дослідних робіт

Науковці ЗНУ візьмуть участь у державному Конкурсі науково-дослідних робіт

Науковці ЗНУ візьмуть участь у державному Конкурсі науково-дослідних робіт
04.06.2018 13:53 Все Головні новини Науково-дослідна частина Конкурс науково-дослідних робіт що виконуються закладами вищої освіти за рахунок загального фонду державного бюджету України нарада

Днями в ЗНУ відбулася робоча нарада за участю проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло та провідних науковців вишу. Було обговорене питання про участь науково-педагогічних працівників та наукових колективів університету у щорічному Конкурсі науково-дослідних робіт, що виконуються закладами вищої освіти за рахунок загального фонду державного бюджету України, а також стосовно попереднього розподілу бюджетних коштів для проведення досліджень.

На початку заходу Геннадій Васильчук висловив подяку представникам факультетів, які стали активними учасниками «Еко Форуму-2018», що проходив у Запоріжжі, – біологічного та менеджменту. Аби активізувати інтерес учасників зібрання до теми зустрічі, він також озвучив намір Запорізької обласної ради залучати науковий ресурс ЗВО області до вирішення проблем економічного розвитку регіону. Щоб продемонструвати ефективність такої взаємодії та можливість заробляти кошти для розвитку вишу, були наведені приклади інтеграції науки та виробництва в інших регіонах України. Зокрема, Геннадій Миколайович звернув увагу присутніх на досвід Сумського державного університету у галузі організації наукової роботи та забезпечення матеріально-технічної бази досліджень. Так, представники СумДУ знайшли можливості реалізовувати власну розробку – гранулятори для комбікорму – і тепер постачають їх також за кордон, у регіон Азії тощо. Таким чином вони заробляють кошти на розвиток власних наукових досліджень.

Серед учасників наради цього дня були науковці та керівники наукових тем біологічного факультету, фізичного, менеджменту, історичного, факультету соціології та управління: професори Людмила Омельянчик, Олександр Фролов, Валерій Міщенко, Володимир Волков, Лідія Горошкова, Олександр Ігнатуша, Ольга Безрукова та інші. Вони представили свої пропозиції для участі у конкурсі, обговоривши ключові принципи оцінювання проектів.

Йдеться про підрахунки загальної кількості балів, які зможуть отримати у МОН України запропоновані проекти учасників від ЗНУ. Рейтинг складається на основі загального наукового доробку творчого колективу за останні п’ять років (ступінь розробки теми, кількість отриманих грантів, наявність наукових публікацій у міжнародних фахових виданнях, що входять до баз Scopus та Web of Science, індексу Гірша у керівника теми та учасників тощо). Обговорені були й питання, пов’язані із цими моментами. Зокрема, йшлося про розподіл коштів, які, у разі їхнього отримання, дозволять у наступні три роки якісно виконати наукові проекти університетських вчених.

Начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, заслухавши пропозиції, запропонувала колективам та науковцям надати свої заявки та проекти для подальшого розгляду конкурсної комісії, яка визначить переможців першого етапу конкурсу. Брати участь у конкурсі можуть всі творчі колективи ЗНУ, попередньо зареєструвавшись у системі МОН України «Наука в університетах». Роздруковані із системи проекти необхідно подати до науково-дослідної частини до 23 червня (див. інформацію на сторінці науково-дослідної частини в розділі «Наука»). За результатами першого етапу конкурсу будуть визначені претенденти для участі у другому етапі, який проходитиме в МОН України. Переможці конкурсу отримають трирічне фінансування на реалізацію власних наукових досліджень в обсязі не менше ніж 300 тис грн на рік.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини