Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу проектів з екологічного та енергетичного менеджменту

Відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу проектів з екологічного та енергетичного менеджменту

Відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу проектів з екологічного та енергетичного менеджменту
05.06.2018 09:31 Все Головні новини Еко-форум кафедра підприємництва менеджменту організацій та логістики факультет менеджменту Всеукраїнський студентський професійний творчий конкурс проектів екологічного та енергетичного менеджменту

У рамках ІІ Міжнародного екологічного форуму «Екофоруму-2018»  1 червня  відбувався фінальний етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу проектів екологічного та енергетичного менеджменту.

Зазначимо, що ЗНУ виступив базовим закладом вищої освіти з проведення конкурсу. Ініціатива проведення конкурсу належить кафедрі підприємництва, менеджменту організацій та логістики факультету менеджменту ЗНУ.Зауважимо, що вперше проведення конкурсу відбулось на регіональному рівні ще в минулому році. А в 2018 році конкурс проектів з екологічного та енергетичного менеджменту був підтриманий на рівні МОН України та отримав статус всеукраїнського.

За словами організаторів, метою конкурсу є формування знань і умінь дослідницької та проектної діяльності в сфері екологічного та енергетичного менеджменту, сприяння підвищенню рівня еколого-правової освіти студентів, розвитку екологічної культури в суспільстві.

Під час відкриття фінального етапу конкурсу проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук підкреслив, що студенти різних вишів у своїх проектах продемонстрували різнопланове бачення  екології та енергозбереження, це стосується і тематики сонячної, вітрової енергії, забруднення повітря, збереження родючості грунтів, водних ресурсів та інше. Тому їх інтелектуальна праця повинна бути відзначена. Геннадій Васильчук, як член організаційного комітету, всебічно підтримував організацію та проведення конкурсу, і висловив сподівання, що цей конкурс стане традиційним і знаним не тільки на території України.

На думку ініціатора проведення конкурсу, члена організаційного комітету, заступника голови журі конкурсу, завідувача кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики ЗНУ Людмили Бухаріної, одним із основних завдань конкурсу на довгострокову перспективу є сприяння подоланню поведінкових бар’єрів щодо впровадження природоохоронних заходів, адже в суспільстві є певний опір цим змінам. Вона відзначила, що це є конкурс наукових проектів, а не наукових робіт і він має міждисциплінарний підхід, зокрема тут поєднані і екологія, і енергетика, і менеджмент, і еколого-правова освіта. Крім того, важливим елементом проектів був розрахунок соціально-економічного ефекту. Серед критеріїв оцінювання проектів головними були фактори сприяння відповідальному ставленню суспільства до навколишнього середовища, сприяння сталому економічному зростанню та екологічній стійкості, наявність позитивного соціального ефекту.

Загалом, тематика проектів, які оцінювались членами журі була досить різноманітна і стосувалась створення сміттєпереробного заводу, створення і розвиток системи сортування, переробки і використання твердих побутових відходів на базі сміттєсортувального комплексу, еколого-правової освіти для школярів, очищення водопостачання, екологічного менеджменту в сфері охорони земель від опустелювання, енергоефективності підприємств целюлозно-паперової галузі тощо.Так, цікавим був проект представників з Херсону про пошив екологічних сумок, в якому задіяні люди з обмеженими можливостями.

Всього на розгляд журі надійшло 36 проектів із 17 закладів вищої освіти,з різних міст України - Києва, Харкова, Одеси, Львову, Маріуполя, Кривого Рогу, Житомира, Херсона та ін. До фіналу були відібрані тільки 18 проектів.

Під час захисту студенти різних вишів представили, зокрема, такі теми: «Інноваційний проект будівництва сміттєпереробного заводу у м. Маріуполь» (Пеліхова Маргарита), «Правові проблеми екологічного менеджменту у сфері охорони земель від опустелювання» (Алла Ербелідзе), «Покращення родючості ґрунтів методом сидерації» (Олександр Гопаченко), «Управління біологічним та екологічним потенціалом водних природних ресурсів при вирощуванні рису» (Ганна Радковська) та інші.

Конкурс проводився за чотирма номінаціями: енергетичний менеджмент, екологічний менеджмент,організаційно-економічні заходи щодо безпечності довкілля та еколого-правова освіта.

На фінальному етапі роботи оцінювались за такими критеріями: актуальність, творчий підхід, наукова новизна, обґрунтованість, презентаційні навички, чіткість викладення матеріалу, вміння вести науковий діалог, придатність проекту для практичного застосування.

Переможцями конкурсу стали: Копецька Юліана (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Кругляков Роман (Приазовський державний технічний університет) та Шапран Олександр (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана). Серед призерів конкурсу - студентка факультету менеджменту Анастасія Лупинос (науковий керівник - професор Наталія Гуржій) з проектом на тему «Створення і розвиток системи сортування, переробки і використання твердих побутових відходів на базі сміттєсортувального комплексу потужністю до 120 000 тон на рік», яка була нагороджена Дипломом ІІ ступеню та студентка юридичного факультету - Єфіменко Валерія (науковий керівник - професор Тетяна Коломоєць), з проектом на тему «Правове регулювання екологічної освіти: перспективи удосконалення», яка виборола Диплом ІІІ ступеня конкурсу.

Відзначимо, що членами журі стали вчені з різних університетів, працівники Запорізької міської ради, Запорізької торгово-промислової палати, а також представники ЗНУ, серед яких: професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики ЗНУ, доктор економічних наук,  голова журі – Наталія Гуржій, завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики ЗНУ, доктор економічних наук Людмила Бухаріна, декан економічного факультету ЗНУ, доктор економічних наук, професор Алла Череп, заступник декана юридичного факультету ЗНУ, доктор юридичних наук Павло Лютіков та профільні науковці – представники Запорізького державного медичного університету, Запорізької державної інженерної академії, Запорізького національного технічного університету.

Студенти-переможці зазначили, що участь у таких заходах сприяє різновекторному розвитку як особистості, так і майбутнього професіонала своєї справи та виразили щиру подяку адміністрації за можливість брати участь у таких заходах та за надзвичайно високий рівень проведення конкурсу. 

По завершенню переможці конкурсу були нагороджені дипломами I-IIIступенів, а учасники та їх наукові керівники нагороджені подяками та призами від спонсорів.

Організатори конкурсу висловлюють щиру подяку за плідну співпрацю і всебічну допомогу в організації та проведенні конкурсу Запорізькій торгово-промисловій палаті, і, особисто, Віце-президенту ЗТПП Дмитру Антонюку.

 

Детальний звіт про результати конкурсу за покликанням:https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42824&lang=ukr&news_code=vseukrayinskij-studentskij-profesijnij-tvorchij-konkurs-proektiv-z-ekologichnogo-ta-energetichnogo-menedzhmentu

 

Фотогалерея конкурсу  https://drive.google.com/open?id=1KtbwF1knFnPp1tW6UFEnXuMuhaLmEbkV

 Олена Переверзєва

Схожі новини