Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу до 100-річчя державної служби України

Науковці ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу до 100-річчя державної служби України

Науковці ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу до 100-річчя державної служби України
05.06.2018 09:37 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова діяльність засідання круглого столу

Нещодавно в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу «Державна служба України в діалектиці суспільних трансформацій». Його організатори – філософський факультет КНУ й Національне агентство з питань державної служби – приурочили захід до 100-річчя державної служби України. У засіданні взяли участь як високопосадовці, так і науковці із провідних вишів країни. Запорізький національний університет на заході представляли декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри адміністративного та господарського права, професор Валерій Колпаков і заступник декана юридичного факультету, професор цієї ж кафедри Павло Лютіков.

На початку заходу його учасників привітав ректор КНУ ім. Т. Шевченка Леонід Губерський. Він наголосив, що в умовах реформування цієї важливої ділянки сучасного державотворення особливої ваги набуває виховання високоінтелектуального патріотичного фахівця, який представляє інтереси країни, є її «діловим обличчям» і забезпечує успіх її розвитку. Крім того, ректор Київського національного університету відзначив позитивну діяльність вишу в цьому напрямку й підкреслив необхідність таких заходів, що об’єднують науковців з усієї України.

Під час заходу йшлося про філософію реформування державної служби, її законодавче забезпечення, виклики та перспективи її реформування в Україні, місію держслужбовця у забезпеченні національної безпеки й про інші актуальні питання розвитку й модернізації державної служби нашої країни.

Неабиякий інтерес серед учасників засідання круглого столу викликало повідомлення представників ЗНУ про діяльність на базі юридичного факультету навчально-наукової лабораторії з досліджень проблем службового права, заснованої у виші Національною академією правових наук України. Зокрема, науковці університету розповіли про етапи створення й розвитку лабораторії, її історію й сьогодення. Крім того, учасники засідання дізналися про основні проекти лабораторії, зокрема про ініціювання й координацію вченими ЗНУ унікального наукового видання – колективної монографії «Службове право: витоки, сучасність та перспективи розвитку», серед авторів якої – представники провідних правничих вишів України. Багатьох із присутніх на заході зацікавив досвід роботи лабораторії.

Також предметами обговорення й дискусій стали виступи голови Національного агентства України з питань державної служби Костянтина Ващенка, народного депутата країни, голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, регіональної політки та місцевого самоврядування Сергія Власенка й Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка.

Родзинкою заходу стало відкриття експозиції «100-річчя державної служби України», до якої увійшли 25 стендів з унікальними фотоматеріалами, розміщеними в хронологічному порядку. Вони відбивають основні етапи розвитку державної служби нашої країни від Української Народної Республіки до сьогодення.

Представники юридичного факультету ЗНУ оцінили свою участь у загальноукраїнському науковому заході як дуже важливу й інформаційно насичену. Вони вдячні організаторам і сподіваються на плідну співпрацю в майбутньому.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини