Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці та винахідники ЗНУ відзначені у рамках проведення Днів сталої енергії

Науковці та винахідники ЗНУ відзначені у рамках проведення Днів сталої енергії

Науковці та винахідники ЗНУ відзначені у рамках проведення Днів сталої енергії
06.06.2018 13:23 Все Головні новини Факультети Біологічний Менеджменту Факультет менеджменту Біологічний факультет Дні сталої енергії

Учора, 5 червня, у Запорізькій міській раді відбувся урочистий захід, приурочений до Днів сталої енергії. Під час його проведення були в урочистій обстановці нагороджені найбільш активні учасники цих подій та переможці різних конкурсів, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій, – викладачі вишів та студенти, вчителі шкіл та учні.

Запоріжжя вже четвертий рік поспіль бере участь у заходах у рамках Європейського тижня сталої енергії. Цього року Дні сталої енергії в обласному центрі розпочалися 29 травня і завершаться 8 червня. Метою проведення таких заходів є поліпшення інформованості запорожців в питаннях економії і ефективного використання енергоресурсів, зменшення викидів парникових газів і захисту клімату.

Учасників зібрання та переможців привітав перший заступник міського голови Сергій Мішок. Він зазначив: «У Запоріжжі триває робота в галузі енергозбереження та збереження природних ресурсів». Він розповів про залучення дешевих кредитних ресурсів (Німецький державний банк KFW, Європейський інвестиційний банк, «кіотські» гроші), які будуть спрямовані на термомодернізацію міських будівель: шкіл, садочків, лікарень, житлових будинків тощо.

У числі присутніх у залі були відзначені науковці  і студенти двох факультетів ЗНУ – менеджменту і біологічного, які займаються питаннями впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження у виробництво, побут і функціонування об’єднаних територіальних громад. Вони представили свої напрацювання в рамках роботи секції «Енергозбереження та енергоефективність. Енергію громад у розвиток децентралізації» під час проведення «Еко Форуму – 2018», а також здобули перемогу у всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт тощо.

Нагадаємо, модераторами під час роботи вказаної секції виступили професори кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Володимир Волков і Лідія Горошкова. Як фахівець галузі енергоменеджменту Володимир Петрович повсякчас наголошує на розумінні важливості представниками місцевих громад, зокрема молоді, раціонального використання енергоресурсів як у побуті, так і на виробництві.

Роботи представників ЗНУ отримали високу оцінку громадськості та фахівців під час проведення «Еко Форуму – 2018», а також запорізької адміністрації. Керівникам наукових тем вручили Почесні грамоти та Подяки за підписом мера міста Володимира Буряка, а студенти отримали Листи подяки – за вагомий внесок у підвищення суспільного усвідомлення проблеми ефективності споживання енергії та зв’язку енергоспоживання зі зміною клімату, необхідності використання поновлювальних джерел енергії.

Нагороди вручили професорам Володимиру Волкову та Лідії Горошковій («Дерево моделей в управлінні ОТГ»), а також студентам магістратури факультету менеджменту – Мадіні Ельмурзаєвій (ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Менеджменту», спеціалізація «Менеджмент природоохоронної діяльності», тема «Проектне управління відтворенням водних біоресурсів Каховського водосховища та отриманням товарної продукції»), Дарині Мірошниченко (ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Економіка природокористування та охорона навколишнього середовища», тема «Проектне управління підвищенням рівня ефективності природокористування у процесі водопостачання та водовідведення») та Владиславу Панченку (ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Освіта», спеціальність «Географія», тема «Фінансове забезпечення реформування адміністративно-територіального устрою України»). За винахідницьку роботу, спрямовану на вирішення екологічних проблем довкілля, були також відмічені доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Григорій Чаусовський і студент біологічного факультету Антон Тухтарьов (ІІІ місце Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, винахід «Побутовий електронний акустичний регістратор інтенсивності споживання електричної енергії»).

За словами Володимира Волкова, представлені проектні дослідження мають прикладне спрямування і деякі вже готові до впровадження, зокрема в ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини