Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету взяли участь у роботі круглого столу, присвяченого проблематиці захисту прав дітей

Представники юридичного факультету взяли участь у роботі круглого столу, присвяченого проблематиці захисту прав дітей

Представники юридичного факультету взяли участь у роботі круглого столу, присвяченого проблематиці захисту прав дітей
06.06.2018 14:53 Все Головні новини Факультети Юридичний

Шостого червня на базі Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області було організовано і проведено круглий стіл на тему «Медіація та відновне правосуддя як додаткові гарантії захисту прав неповнолітніх у кримінальному провадженні. Європейська практика та шляхи впровадження в Україні». Запорізькі національний університет на заході представляли декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана Павло Лютіков, завідувач навчальної лабораторії криміналістики Павло Шалдирван, старший лаборант цієї ж лабораторії Катерина Бєлєй, аспіранти, студенти денної форми навчання.

У його роботі взяли участь представники органів Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, відділу ювенальної юстиції Управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органами прокуратури та процесуального керівництва, відділу ювенальної юстиції Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області, служби у справах дітей відділу профілактичної роботи Запорізької обласної державної адміністрації. А також – співробітники Сектору ювенальної юстиції міста Запоріжжя Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адвокати, фахівці у галузі права, науковці та всі ,хто цікавиться відповідною проблематикою.

Жвава дискусія учасників заходу виникла з питань міжнародних стандартів в галузі здійснення правосуддя щодо неповнолітніх, світових тенденцій відновного правосуддя, практики Європейського суду з права людини в питаннях захисту дітей (головний спікер – Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов). Вони обговорили напрямки діяльності центрів із надання безоплатної правової вторинної правової допомоги в частині здійснення медіації (головний спікердиректор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькі   й та Запорізькій областях Павло Наливайко), практичні аспекти застосування медіації в діяльності адвокатів.

Підбиваючи підсумки заходу, його учасники заходу підготували резолюцію щодо організації та проведення комплексних заходів інформаційного, просвітницького, методичного, кадрового, нормативного забезпечення впровадження в Україні медіації. Оскільки її визнали ефективним засобом альтернативного врегулювання спорів. Цей документ направили уповноваженим органам влади, місцевого самоврядування, громадським організаціям.