Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові книги запорізьких авторів

Наукова бібліотека презентує нові книги запорізьких авторів

Наукова бібліотека презентує нові книги запорізьких авторів
11.06.2018 13:41 Все Головні новини Наукова бібліотека філологічний факультет виставка експозиція

Цього року колекцію книг місцевих авторів в університетській бібліотеці прикрасили нові чудові твори запорізького письменства. До 50-річчя Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України в 2017 році у видавництві «Дике поле» вийшли книги, авторами яких є наші земляки.

Непересічною подією в літературному житті Запоріжжя та навчальним посібником із літератури рідного краю вже названо видання «Письменники Запорізького краю (антологія творів кінця ХХ ‑ початку ХХІ ст.)», впорядниковане Миколою Білокопитовим та Ольгою Стадніченко.

У збірнику статей «У свічаді слова: література, письменник, час» кандидат філологічних наук, доцент ЗНУ Ольга Стадніченко розглядає актуальні проблеми розвитку української літератури на прикладі творчості сучасних українських письменників XX - початку XXI століття.

Збірка віршів Олександра Медка «Хора: вірші, червень–грудень 2014 року». За словами поета, в цю назву він вклав давньогрецьке значення – простору, що вміщує та зосереджує в собі духовний зміст країни, культурну та національну ідентичність. Олександр Медко особисто відвідував Схід України в червні-грудні 2014 року, завдяки чому вірші вийшли дуже емоційні та зворушливі.

Уперше у своїй творчості Костянтин Сушко вдався до фантасмагорій і побачила світ повість-фейєрія-памфлет «Terra Grata: земля жадана».

Драматична поема та вибрана лірика різних років ввійшли до нової збірки Юрія Єршова-Холодного «Народе необачний». Найвибагливіший читач знайде у книзі твори, співзвучні з особистим баченням і розумінням окремих сторінок української історії і сучасності.

До нової збірки відомої запорізької поетеси Вікторії Сироватко «Віддам в хороші руки» ввійшли вірші, написані за кілька останніх років. Зважаючи на калейдоскопічні зміни в нашому житті-бутті, таке ж різноманіття бачимо і в поетичних творах. Основу книги складають громадянська та інтимна лірика.

Ім'я запорізького лірика Василя Діденка широко знане в Україні. Він є автором пісні «На долині туман». У книгу «Коли туман розтав...» увійшли найкращі вірші з 13 виданих за його життя збірок – про солов'їну Україну, козаків-запорожців і бентежно-ніжне кохання.

Книга поезій Олега Гончаренка «Нова братина» – це Вічний Хліб Совісті, який пропоновано теперішнім та майбутнім Жниварям. У цій книзі ‑ переспіви поезій добрих друзів із наших країв та з інших країн, відчуєте й почуєте біль братів – кримських татар.

Письменник, журналіст Полян-Пилип Юрик зібрав і впорядкував фольклор минулого століття у книзі «Тільки Сталін на стіні: фольклор епохи соціалізму та будівництва комунізму». 

Збірка Миколи Білокопитова «Смішно живемо! Бувальщини Запорізького краю» – це веселі історії, зібрані на теренах Запорізького краю, де живуть дотепні й самобутні оповідачі колоритних і смішних пригод.

Наукова бібліотека висловлює щиру подяку запорізьким письменникам за подаровані книги.

Про всі надходження надає інформацію електронний каталог, про книги – сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини