Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор ЗНУ долучився до обговорення реформування системи європейської вищої освіти

Проректор ЗНУ долучився до обговорення реформування системи європейської вищої освіти

Проректор ЗНУ долучився до обговорення реформування системи європейської вищої освіти
11.06.2018 16:17 Все Головні новини Університет конференція міжнародні зв’язки наукова діяльність академічна мобільність

Восьмого-дев’ятого червня в Києві відбулася міжнародна конференція «Реформування європейської вищої освіти: від політики до практики». Організаторами заходу, на який завітали представники провідних вітчизняних й іноземних вишів, стали представники Посольства Німеччини в Україні, Німецької програми академічних обмінів (DAAD) й офісу програми «Еразмус +» в Україні. Запорізький національний університет і Запорізький регіон загалом на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

На початку заходу учасників конференції привітали заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, представник Посольства Німеччини в Україні Себастьян Грьоміг і співробітник Німецької програми академічних обмінів (DAAD) Мартін Шіферінгс. Вони наголосили на важливості подібних зустрічей представників академічної спільноти та побажали учасникам конференції плідної роботи.

Також Юрій Рашкевич у перший день роботи конференції виступив перед освітянами з доповіддю, присвяченою проблемам, що обговорювалися під час Паризького саміту країн-учасниць Болонського процесу. Так, у своєму виступі він торкнувся найактуальніших питань розвитку вищої освіти в Європі. Зокрема, доповідач наголосив, що найбільш актуальними проблемами розвитку дотичної до освітянської галузі в європейських країнах є процеси, які характерні й для України. Зокрема, йдеться про безробіття, соціальну нерівність, політичну радикалізацію та міграційні виклики.

Та на запитання професора Геннадія Васильчука: чи розглядалося під час Паризького саміту окремо питання студентської міграції та абітурієнтської дифузії в інших країнах? – Юрій Рашкевич зазначив, що ця конкретна проблема, попри її актуальність для України та європейських країн, не стала предметом окремого обговорення в Паризькому комюніке.

Загалом, доповідь заступника Міністра викликала неабияке зацікавлення серед присутніх на заході. Крім того, предметом активного обговорення стали перспективи розвитку вищої освіти в Україні, місце нашої держави в європейському глобалізованому освітньому просторі. До найактуальніших питань учасники дискусії віднесли можливості й перспективи академічної мобільності студентів і викладачів, забезпечення якості освіти та співвідношення кваліфікаційних вимог, які висуваються до українських й іноземних студентів під час організації академічної мобільності.

Другий день конференції проходив у форматі воркшопів, на яких представники білоруських, британських, німецьких і прибалтійських закладів вищої освіти обмінювалися думками й розповідали про здобутки в царині академічної мобільності. Цікаво, що одну з панельних дискусій в рамках проведення конференції присвятили участі студентів у процесі трансформації вищої освіти.

Крім того, учасники зібрання побували з ознайомлювальними екскурсіями у стінах Київського національного університету ім. Тараса Шевченка й Національного технічного університету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Зокрема, їм розповіли, як у цих ЗВО вирішують питання інтеграції освіти до європейського простору.

Як наголосив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, розповідаючи про свою участь у цій важливій для вітчизняної освітянської спільноти події, «результатом діяльності конференції стали нові думки, ідеї, погляди, які взяли на озброєння її учасники. Важливе загальне розуміння того, що академічна мобільність є не просто складником розвитку вищої освіти. Це – один із важливих векторів діяльності всіх закладів вищої освіти України. Адже це – не просто мовний та культурологічний обмін, а прояв інтелектуальних взаємовпливів та академічного взаємозбагачення всієї системи вищої освіти в Європі».

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини