
Вісімнадцятого червня на базі ЗНУ розпочався перший спеціалізований тренінг для вчителів і викладачів, присвячений сучасним методам навчання англійській мові, активним методикам навчання, метології CLIL, викладанню різних навчальних предметів на англійській мові та американським студіям, який буде тривати 5 днів.
Відзначимо, що тренінговий курс «Сучасні методи навчання англійській мові та американські студії» проводиться у ЗНУ в рамках проекту «Лабораторія англійської мови» з червня по вересень за підтримки Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні.
На тренінговий курс завітали близько 30 учасників, серед яких вчителі та викладачі шкіл міста Запоріжжя і області, закладів вищої освіти I-II та III-IV рівнів акредитації, які викладають навчальні предмети англійською мовою.
Цей курс викладається на англійській мові і передбачає декілька етапів. На першому етапі протягом 5 днів учасникам розкажуть про різні підходи і методи навчання англійській мові та викладання різних навчальних предметів англійською мовою, про методологію CLIL, активні методи навчання, види грамотності та американські студії (на прикладі американського життя і американістики). Другий етап передбачає проходження курсу на навчальній он-лайн платформі Coursera і отримання сертифікату, а також продовження самостійної роботи над адаптацією власних навчальних матеріалів в електронному середовищі. На третьому етапі передбачена робота над розплануванням тем занять з використанням активних методів навчання та метології CLIL на 1 семестр одного курсу або одного предмету в одному класі. А на четвертому етапі планується ознайомлення з основними етапами і секретами роботи над проектами, долучення вчителів до написання і отримання грантів і впровадження проектної діяльності у практику їх роботи.
Учасників заходу привітав проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, який побажав всім успішної і плідної роботи, здобуття нового досвіду, знань і контактів. Він висловив переконання, що такі заходи є дуже важливими, адже у Запорізькому національному університеті надають великого значення підготовці висококваліфікованих фахівців, зокрема, ознайомленню педагогів із інноваціями у роботі.
Організаторами заходу стали доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських та Олександра Головко. Зокрема, Олександра Головко виступила координатором і ведучою тренінгу. Вона наголосила, що такі форми роботи сприяють обміну останніми методичними напрацюваннями, практичними і теоретичними знаннями і досвідом між викладачами, а також дозволяють інтегрувати зусилля для покращення мовної підготовки учнів і студентів. «Постійно підвищуючи рівень знань викладачів, ми ділимось з колегами своїми знаннями, напрацюваннями, новими методиками навчання», - зазначила викладач. Також організатори тренінгів наголошують на продовженні такої форми роботи із викладачами.
Так, під час першого етапу тренінгового курсу учасникам розповіли про теоретичні моменти навчання із застосуванням інтерактивних технологій, про принципи роботи CLIL-технологій. Також із викладачами поділилися інноваційними методиками та новітніми матеріалами, які стануть їм у нагоді під час роботи. Так, поділившись на групи, учасники тренінгу мали змогу познайомитись, поспілкуватись англійською один з одним, зрозуміти інтереси, захоплення та попрактикуватись у застосуванні інтерактивних технологій навчання. Крім того, учасники розповіли про власні характерні риси особистості, досвід вивчення англійської мови, кількість подорожей, очікування від курсу, мотивації і стимули оволодіння новітніми технологіями навчання англійській мові. Так, наприклад, значна частина учасників тренінгу переконана, що цей корисний досвід допоможе їм саморозвиватись у професії, розширить коло знайомих, надасть нову інформацію про технології вивчення і викладання англійської мови, які можна буде використовувати у роботі з учнями та студентами.
Відзначимо, що основною метою даного тренінгу є знайомство вчителів та викладачів з сучасними методами навчання англійській мові, з роботою в живому контакті, в змішаному і електронному середовищі, здобуття необхідних навичок роботи з новітніми методами навчання, а також впровадження даних методів роботи у практику.
Загалом, цей захід дав змогу налагодити зв’язки з колегами, отримати новий практичний досвід, який буде використовуватись в навчальному процесі серед студентів та учнів. Крім того, по завершенню курсу у вересні учасники тренінгів отримають відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.
Наприкінці зустрічі учасники заходу висловили сподівання на подальше проведення подібних практичних тренінгів та семінарів та подякували за отриману можливість вдосконалити свої навички.