Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На Вченій раді ЗНУ визначили пріоритетні напрями діяльності вишу на 2018-2019 навчальний рік

На Вченій раді ЗНУ визначили пріоритетні напрями діяльності вишу на 2018-2019 навчальний рік

На Вченій раді ЗНУ визначили пріоритетні напрями діяльності вишу на 2018-2019 навчальний рік
20.06.2018 13:50 Все Головні новини Вчена рада підготовка до нового навчального року проект рішення

У ЗНУ відбулося підсумкове у цьому навчальному році засідання Вченої ради університету. Головними питаннями, які розглядалися у рамках порядку денного, були: заходи щодо організованого початку 2018-2019 навчального року (доповідачі: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір), організація літнього відпочинку викладачів, співробітників та студентів Запорізького національного університету (головний бухгалтер ППО ЗНУ Світлана Носова). Крім того, присутні розглянули план основних заходів університету на 2018-2019 навчальний рік, який представив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, та план роботи Вченої ради університету на наступний  навчальний рік запропонувала вчений секретар Оксана Проценко.

На початку заходу ректор університету Микола Фролов вручив науковцям та студентам вишу дипломи, грамоти і подяки на відзначення їхніх академічних досягнень.

Диплом доктора наук за спеціальністю «Теорія та методика професійної освіти» отримала доцент кафедри туризму Лариса Безкоровайна та диплом кандидата наук – старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Надія Стадніченко. Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради відзначена завідувач кафедри акторської майстерності та дизайну, професор Галина Локарєва. Подяки від ректорату ЗДМУ за плідну співпрацю отримали доцент кафедри психології Анжеліка Поплавська та доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко. Диплом І ступеня за результатами міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «ІТ-Universe 2018» (номінація «Управління підприємством в ERP-системі») також здобула студентка економічного факультету Маргарита Кардашевська.

Першим доповідачем став проректор Олександр Гура, який доповів про заходи з підготовки до початку нового навчального року. При цьому головним підсумком навчального року, що закінчується, є організація та проведення захистів дипломних робіт випускниками факультетів, підготовка і вручення документів про вищу освіту, а також передача до відділу кадрів та архіву відповідних матеріалів. Усі заходи мають бути проведені до кінця липня.

Наразі найближчим часом також має бути вирішені ціла низка питань: створення робочої групи, до складу якої увійдуть проректори ЗНУ і яка координуватиме підготовку університету до організованого початку 2018-2019 навчального року; розпочато підготовку заходів на факультетах до Дня знань; підготовка інформаційно-навчальної (Moodle ZNU) та матеріально-технічної бази до нового навчального року, оновлення робочої та навчально-методичної документації на факультетах. А також – розробка переліку вимог і рейтингів науково-педагогічних співробітників; затвердження Стратегій розвитку факультетів у відповідності до основного документа – Стратегії розвитку ЗНУ на 2018-2022 роки. Крім того, заплановано створення репозитарію науковою бібліотекою вишу; затвердження 28 сертифіктних програм та 2 програм атестації на знання української мови, які представлені Центром післядипломної освіти та ФІФ, а також подальша реалізація концепції вивчення іноземних мов у виші та інші організаційні й фінансові питання щодо забезпечення готовності університету до нового навчального року.

Окрім іншого, були презентовані членам Вченої ради результати діяльності науково-педагогічних працівників за кількома показниками, надана відповідна статистика за факультетами. Підбиваючи підсумки сказаного, проректор звернувся до присутніх із вимогою щодо необхідності активізувати й консолідувати зусилля представників університетського колективу. Це потрібно, аби виконати ліцензійні/акредитаційні вимоги провадження освітньої діяльності за спеціальностями та освітніми програмами, зокрема, привести у відповідність результати професійної діяльності науково-педагогічних працівників факультетів, кафедр, проектних груп. Він також відповів на запитання учасників засідання.

Про підготовку матеріально-технічної бази вишу до нового навчального року доповів проректор з АГР Сергій Кушнір. Він вказав на масштабні роботи з ремонту та оновлення матеріально-технічної бази, які здійснюються майже безперервно протягом усього року, зокрема їхній найбільший обсяг припадає саме на літній період. Це – ремонти в навчальних аудиторіях, кабінетах та інших приміщеннях корпусів вишу. А також оснащення новою технікою та забезпечення новітніми програмними продуктами, мультимедійними засобами навчання тощо. У рамках проваджуваних у ЗНУ енергоощадних технологій були згадані: заміна ламп, лічильників, утеплення, встановлення нових металопластикових вікон і дверей в аудиторіях та будівлях, застосування автоматизованої системи теплозабезпечення і постійний енргоаудит усіх господарських об’єктів університету, у тому числі гуртожитків, біостанції-профілакторію на о. Хортиця тощо. Окрім іншого, вже кілька тижнів поспіль інтенсивна робота здійснюється співробітниками університетської рембудгрупи з підготовки студентського спортивно-оздоровчого табору «Славутич» до початку сезону відпочинку, який у цьому році розпочнеться з 28 червня.

Про організацію літнього відпочинку для студентів та освітян університету доповіла головний бухгалтер первинної профспілкової організації ЗНУ Світлана Носова. Передусім, було зазначено, що база функціонує вже 41 рік, забезпечуючи комфортний та доступний відпочинок для представників вишу та їхніх сімей.

Цього літа на відпочивальників чекають шість заїздів та помірна цінова політика, а також грошова підтримка від профспілкової організації, передбачена на оздоровлення працівників освіти і студентів. Учасникам засідання були представлені порівняльні дані щодо цінової політики за останні роки, вартість проживання за добу в приміщеннях різного типу комфортності та знижки для членів університетської профспілки. Презентували й роботу їдальні, проведені на базі косметичні та інші ремонтні роботи із підготовки цього господарського об’єкту до нового сезону відпочинку та поліпшення умов комфортності тощо (докладна інформація представлена на сайті за покликанням: http://web.znu.edu.ua/profcom/view_news.php?id=210  ).

Уже реалізовано 226 путівок й надалі триває прийом заявок на оздоровлення від представників вишу. Окрім іншого, від університетської профспілки передбачена допомога на оздоровлення у розмірі 500 грн для тих, хто бажає придбати санаторно-курортну путівку. Існує можливість відпочити і на базі санаторію-профілакторію біологічного факультету, який працює при виші вже 18 років. А також діти працівників ЗНУ цього літа були забезпечені 28 путівками на відпочинок у літніх дитячих таборах на морському узбережжі – «Факел», «Лазурна райдуга», «Червона гвоздика», «Зміна».

План основних заходів Запорізького національного університету на 2018-2019 навчальний рік, який був розроблений відповідно до нормативних документів галузі освіти і науки та Стратегії розвитку ЗНУ на 2018-2022 роки, представив учасникам засідання проректор Юрій Каганов. Пріоритетними напрямами діяльності університету в наступному навчальному році будуть такі: підвищення  якості  підготовки  фахівців за рахунок посилення взаємозв’язку між освітою і наукою, активного використання ІТ-технологій; якісне науково-методичне забезпечення та посилення контролю за рівнем навчальних досягнень студентів; провадження дистанційного навчання. А також – підвищення ефективності наукової роботи; виконання комплексних міжуніверситетських наукових проектів; підготовка проходження планових ліцензійно-акредитаційних процедур; інтенсивний розвиток міжнародного співробітництва, програм академічних обмінів. Крім того, у центрі уваги буде профорієнтаційна діяльність у закладах середньої та професіної освіти; розвиток матеріально-технічної бази, а також інші заходи, спрямовані на підвищення іміджевої та рейтингової позиції університету. Надалі був представлений і затверджений учасниками зібрання «План роботи Вченої ради ЗНУ на 2018-2019 н. р.».  

Окрім основних, були вирішені питання щодо затвердження Порядку присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам, друку наукової та науково-методичної літератури, встановлений ліміт стипендіатів для студентів ЗНУ та коледжів за результатами семестрового контролю, затверджений список кандидатур студентів ЗНУ на отримання стипендій Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України тощо. Також під час засідання йшлося про забезпечення матеріальної підтримки обдарованої молоді у другому півріччі 2018 р. Крім того, були затверджені список сертифікаційних програм Центру післядипломної освіти і зміни до Правил прийому до ЗНУ, Економіко-правничого й Торгового коледжів.

Присутні по кожному питанню ухвалили проекти рішень, відповідно уточнивши і доповнивши їх. У числі робочих питань таємним голосуванням на посаду завідувача кафедри української мови була обрана професор Раїса Христіанінова. Насамкінець засідання Вчена рада проголосувала за об’єднання ЗНУ і ЗДІА, для реалізації чого була створена робоча група, яка вирішуватиме організаційні питання.

Підбиваючи підсумки робочого дня, ректор ЗНУ Микола Фролов наголосив, що університет, працюючи у складних умовах сьогодення, попри це, демонструє показники інтенсивного розвитку: у галузі освітніх технологій, наукових, забезпечення навчальних навантажень, зростання матеріально-технічної та інформаційної бази тощо. Він подякував усім учасникам, зокрема співробітникам відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності, очолюваного Оксаною Арістовою, що координують та забезпечують матеріальними коштами безперервність цього процесу.

 

Олена Хлистун

Схожі новини