Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному круглому столі

Представники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному круглому столі

Представники наукової бібліотеки взяли участь у регіональному круглому столі
23.06.2018 09:25 Все Головні новини Університет наукова бібліотека круглий стіл

Двадцятого-двадцять першого червня на базі бібліотеки Бердянського державного педагогічного університету відбулося засідання регіонального круглого столу «Впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області: досвід, особливості, проблеми». У заході взяли участь директори та провідні фахівці бібліотек закладів вищої освіти Запорізької області.

На початку заходу з вітальним словом до учасників засідання звернувся ректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук Ігор Богданов. Він акцентував їхню увагу на важливості діяльності бібліотек для освітнього і наукового процесів країни. Модератором засідання круглого столу виступила директор бібліотеки БДПУ Світлана Білокінь.

Перехід бібліотек на систематизацію документів за міжнародною класифікацією затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».

Виступи учасників торкалися історичних аспектів, міжнародної ролі Універсальної десяткової класифікації (УДК). Сьогодні для класифікації інформаційних масивів 150 країн світу використовують УДК. Вона перекладена на 50 мов. Переклад українською бере свій початок у 1997 р.

Під час заходу обговорювались перші результати з впровадження в роботу бібліотек УДК. Обговорення було жвавим, бо перший досвід та перші проблеми давно потребували спільного обговорення. Особливо позначиться ситуація на діяльності бібліотек гуманітарних вишів, де вагома частина бібліотечного фонду класифікована за Бібліотечно-бібліографічною класифікацією (ББК), що має зовсім іншу систематизацію наук та структуру. Впровадження УДК призведе до суттєвих змін в організації їх каталогів і фондів, але це не повинно вплинути на доступ до інформації про видання для користувачів бібліотек.

Наукову бібліотеку ЗНУ на заході представляли директор Ніна Чала, заступник директора Оксана Агоян. Із повідомленнями з практики роботи виступили головний бібліотекар довідково-бібліографічного відділу Олена Мартинова «Упровадження УДК в практику систематизації документів» (досвід роботи наукової бібліотеки ЗНУ), завідувач відділу обслуговування Ірина Шиленко «Реалізація переходу з системи ББК на систему УДК в практиці роботи відділу обслуговування».

Під час підбиття підсумків засідання круглого столу його учасники визначилися з основними підходами до впровадження УДК з урахуванням сучасних реалій університетських бібліотек, напрямами спільних зусиль з розробки методик та технологій її впровадження, а також запропонували Книжковій палаті України, яка відповідає за методичне забезпечення впровадження УДК, оперативно реагувати на нові теми та події, що повинні отримати відображення і в класифікаційних індексах.

Завершила захід цікава екскурсія бібліотекою, музеєм БДПУ та його студмістечком із чудовими пам’ятками архітектури ХІХ століття.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини