Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті провели семінар із медіації для правників-практиків Запорізької області

На юридичному факультеті провели семінар із медіації для правників-практиків Запорізької області

На юридичному факультеті провели семінар із медіації для правників-практиків Запорізької області
23.06.2018 09:28 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет семінар правопросвітницька діяльність

Двадцять першого червня на базі юридичного факультету ЗНУ провели семінар-практикум «Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів: витоки, здобутки, перспективи». У заході взяли участь науковці університету й представники Головного територіального управління юстиції в Запорізької області, Служби у справах дітей Запорізької міської ради та її районних відділень, сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Запорізькій області й Запорізького міського центру соціальних служб для сім]ї, дітей та молоді.

Спікерами заходу стали почесні гості юридичного факультету – голова Європейського центру верховенства права, професор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Дмитро Лученко й координатор СОП «Теорія та практика медіації», асистент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Олександр Сидєльніков.

Проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук на початку заходу привітав присутніх у гостинних стінах ЗНУ. Він відзначив актуальність теми, обраної для висвітлення представниками юридичного факультету, та висловив сподівання, що отримані під час семінару знання й навички в подальшому знадобляться всім учасникам заходу.

Дмитро Лученко, вітаючи присутніх, зазначив, що на сьогодні впровадження медіації – одне з актуальних питань для правової галузі України. Так, він наголосив, що на сьогодні лише 0,5% справ закінчуються примиренням. Тоді як в США цей показник становить 80%. Розвиток медіації, на його думку, має сприяти утвердженню верховенства права в нашій країні.

На сьогодні питання, пов’язані з медіацією, цікавлять багатьох правників. Зокрема, в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого сертифікаційну програму, присвячену цьому питанню, уже закінчило близько правників-практиків, а на наступний рік вже подали заявки на участь у ній близько 150 осіб. Крім того, представники Європейського центру верховенства права проводять тематичні семінари-практикуми на базі провідних вишів країни.

Окремо Дмитро Лученко наголосив, що Запорізький національний університет не випадково став базою проведення цього заходу, адже тут, на юридичному факультеті, діє добре знана в Україні наукова школа з адміністративного права.

Від імені Європейського центру верховенства права в Україні він вручив декану юридичного факультету, професору Тетяні Коломоєць почесну відзнаку за сприяння встановленню верховенства права в нашій країні та за підготовку висококваліфікованих фахівців у правовій галузі. Тетяна Олександрівна висловила щиру подяку й сподівання на подальшу плідну співпрацю з Центром.

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини в Запорізькій області Олексій Долгополов подякував організаторам заходу за звернення до актуальної теми й побажав усім учасникам плідного спілкування й поглиблення професійних компетенцій.

Олександр Сидєльніков у своєму виступі, який супроводжувався презентацією, розповів про альтернативні способи вирішення спорів, місце у цій системі медіації, про її переваги, про компетентності, якими має володіти медіатор тощо.

Учасники семінару активно долучилися до обговорення запропонованої теми, розглянули її в контексті конкретних кейсів, отримали відповіді на актуальні для себе запитання.

Після завершення заходу всі присутні отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Вони подякували організаторам семінару – представникам юридичного факультету ЗНУ й Європейського центру верховенства права в Україні.

 

Таміла Тарасенко

Схожі новини