Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач біологічного факультету ЗНУ Кристина Крупєй взяла участь у роботі XIII Міжнародної Літньої школи в ОНУ ім. Мечникова

Викладач біологічного факультету ЗНУ Кристина Крупєй взяла участь у роботі XIII Міжнародної Літньої школи в ОНУ ім. Мечникова

Викладач біологічного факультету ЗНУ Кристина Крупєй взяла участь у роботі XIII Міжнародної Літньої школи в ОНУ ім. Мечникова
25.06.2018 10:19 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет молода наука Літня школи з молекулярної мікробіології та біотехнології в Одеському національному університеті ім І І Мечникова

Цього місяця викладач кафедри загальної та прикладної екології і зоології біологічного факультету ЗНУ Кристина Крупєй пройшла підвищення кваліфікації на базі Літньої школи з молекулярної мікробіології та біотехнології в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.

Щороку ця Міжнародна літня школа обирає для роботи нову актуальну тему, пов’язану з розвитком природничих наук. Цього року напрямком її роботи стала біоінформатика.

Ось що Кристина Крупей розповіла про свої враження від участі в цьому престижному міжнародному зібранні молодих та вже знаних науковців: «Особисто для мене це було перше знайомство з цією галуззю обчислювальної біології. Перед початком роботи в базах даних нас ознайомили з основними мовами програмування в біоінформатиці: R, Python та операційною системою Linux. Під час практичних занять ми розглянули загальні принципи роботи в базах даних GenBank (NCBI), EMBL, DDBJ тощо. Саме на цих інформаційних платформах міститься наймасштабніша в світі колекція послідовностей білків та нуклеїнових кислот та новітні методи їх аналізу.

Пі час занять у Школі ми навчилися працювати з алгоритмами для аналізу великих наборів біологічних даних, проводити вирівнювання послідовностей та шукати гомологічні гени, реконструювати процес еволюції прокаріот та еукаріот. Також ознайомилися з віртуальною лабораторією MolDynGrid.

Окрім лекційних та практичних занять із біоінформатики, ми під час роботи Школи прослухали лекції видатних закордонних та українських вчених (A. Schmidt, O. Rakhimova, P. Gard, Sergey та Liubov Mikhalovski, F. Tovkach, O. Minchenko, O. Korneliuk тощо) із інших галузей біологічних досліджень. Так, Сергій Михайловський ознайомив учасників школи з основними правилами написання міжнародних грантів та особливостями написання індивідуальних грантів. Також нам пощастило прослухати дві лекції всесвітньо відомого вченого в галузі біоінформатики Михайла Гельфанда.

Мене дуже вразила педагогічна майстерність й інтерактивні лекції закордонних вчених: простота, доступність викладання складного матеріалу (англійською мовою) і постійний контакт з аудиторією, які спонукали нас активно дискутувати та вільно висловлювати свої думки.

На мою думку, біоінформатикою повинні займатися спільно математики, програмісти та молекулярні біологи. Засвоїти одночасно ці науки надто важко. Програмістам складно інтерпретувати результати біологічних досліджень внаслідок неналежного уявлення про молекулярну біологію, проте біологам важко опанувати роботу з мовами програмування та комп’ютерними програмами.

Після завершення роботи Літньої школи нам провели екскурсію до лабораторного корпусу біологічного факультету. Нас ознайомили з основними напрямками роботи біологічного факультету Одеської національної академії ім. І.І. Мечникова, сучасним матеріально-технічним обладнанням, що дозволяє проводити дослідження на молекулярному рівні та приймати участь у міжнародних грантових програмах.

Після завершення роботи Школи всі її учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації міжнародного зразка.

Зараз я маю на меті впровадити базові знання з біоінформатики в навчальний процес студентів біологічного факультету ЗНУ при викладанні таких дисциплін як ‘’Мікробіологія та вірусологія’’, ‘’Біофізика’’, ‘’Інформатика та системологія’’ тощо».

 

Схожі новини