Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники Міжнародної літньої школи соціальних наук зустрілися з представниками адміністрації і науковцями ЗНУ

Учасники Міжнародної літньої школи соціальних наук зустрілися з представниками адміністрації і науковцями ЗНУ

Учасники Міжнародної літньої школи соціальних наук зустрілися з представниками адміністрації і науковцями ЗНУ
25.06.2018 10:53 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Університет факультет соціології та управління ІХ Міжнародна літня школа соціальних наук міжнародні зв’язки молода наука

Двадцять п’ятого червня на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету розпочала свою діяльність ІХ Міжнародна літня школу соціальних наук. У рамках її роботи першого дня відбулася зустріч представників керівництва і науковців ЗНУ з почесними гостями вишу – організаторами Школи.

Запорізький національний університет на зустрічі представляли: в.о. ректора ЗНУ, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, декан факультету соціології та управління Максим Лепський, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Марина Доля, заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи, доцент кафедри соціології Ігор Кудінов і доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Ірина Андрєєва.

Вони привітали і запросили до спілкування гостей ЗНУ: Софі Ламрошин – представницю Центру Марк Блох (м. Берлін; Німеччина), Михайла Мінакова з Європейського університету Віадріна (м. Франкфурт), Франсуа-Ксав’є Нерара із Університету м. Париж Пантеон-Сорбонна (Франція) й Юлію Шукан, Університет Париж-Нантер (Франція).

Під час зустрічі проректор Олександр Гура наголосив, що розвиток міжнародної співпраці, інтеграція до європейського освітнього простору – серед пріоритетних завдань Запорізького національного університету. Він подякував організаторам Літньої школи, побажав їм плідної діяльності під час проведення заходу. Також проректор висловив сподівання, що після завершення роботи Школи зв'язок з іноземними партнерами зміцніє, адже ЗНУ має для цього необхідний кадровий і матеріально-технічний потенціал. Крім того, Олександр Іванович зазначив, що представники факультету соціології та управління під керівництвом декана Максима Лепського – постійні учасники й організатори різнорівневих актуальних тренінгів і семінарів, що сприяють підвищенню професійної компетентності науковців і студентства.

Проректор Юрій Каганов розповів гостям про розвиток школи PhD в університеті: на сьогодні в аспірантурі ЗНУ навчається близько 400 осіб, це – один із найбільших показників в Україні. Також він запевнив представників організаторів школи, що в центрі уваги керівництва вишу – створення умов для академічної мобільності студентів і молодих науковців, їхньої успішної інтеграція до європейського освітнього простору. Так, днями в університеті завершилася Літня школа кар’єрного розвитку для молодих науковців, у роботі якої взяли участь представники 25 закладів вищої освіти України. В університеті успішно реалізується концепція вивчення іноземних мов, спрямована на підвищення мовних компетентностей викладачів і студентів ЗНУ тощо.

Начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, своєю чергою, розповіла про основні напрямки наукової діяльності вишу та про заплановані шляхи її розвитку.

Представники організаторів Міжнародної літньої школи соціальних наук наголосили, що раді співпраці із Запорізьким національним університетом. Свого часу ця Школа була заснована як академічний простір для спілкування молодих вчених із досвідченими колегами, пошуку однодумців, обміну досвідом тощо. Щороку вона проходить на базі іншого вишу. Цього року, на переконання представників іноземних закладів вищої освіти, робота школи буде плідною й насиченою, а її учасники зможуть обмінятися думками з актуальних та цікавих для них тем у галузях історії, політології, соціології тощо, підвищити свої професійні компетентності, знайти однодумців.

Олександр Гура презентував гостям вишу Літопис Запорізького національного університету – подарункове видання, присвячене історії та сьогоденню ЗВО, його становленню як провідного освітнього й наукового закладу півдня України.

Крім того, для гостей влаштували екскурсію територією студмістечка Запорізького національного університету та ознайомили їх із матеріально-технічною базою вишу. Це справило на них неабияке позитивне враження та стало вдалим початком роботи Міжнародної літньої школи соціальних наук.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини