Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ підготувала виставку до Дня Конституції України

Наукова бібліотека ЗНУ підготувала виставку до Дня Конституції України

27.06.2018 10:55 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка День Конституції України

День Конституції України – державне свято України – святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.

Із нагоди 22-річниці Конституції України у науковій бібліотеці відкрито книжкову експозицію «Стабільність Конституції – стабільність держави» (начальний корпус №2, читальний зал, кімн. № 139). Центральний експонат виставки – видання «Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року» (зі змінами).

Представлені видання відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному й довгому шляху державотворення України. Вони надають можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну суверенну і незалежну державу, а також знайти відповідь на питання: якою є історія українських конституцій; хто з відомих українців були їх авторами; коли і за яких суспільно-політичних умов прийнято чинну Конституцію України, які зміни внесені протягом 22 років.

Виставка презентує також і нові видання, отримані від авторів та організацій в дар науковій бібліотеці ЗНУ.

У виданні колективу авторів за загальною редакцією професорів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександра Сердюка та Івана Яковюка «Теорія та практика застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: компендіум» (Харків, 2017) розглянуто теоретичні проблеми та проаналізовано практику застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших норм міжнародного права у національному правопорядку. Досліджено питання юрисдикції Європейського суду з прав людини, методів тлумачення Конвенції, виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини.

Уперше в контексті європейського досвіду в монографії Юрія Кириченка «Актуальні проблеми конституційно-правового регулювання прав, свобод та обов'язків людини і громадянина в Україні в контексті європейського досвіду» (Київ, 2017) здійснено системний комплексний науковий аналіз змісту конституцій України та 42 держав континентальної Європи, правові системи яких належать до романо-германської правової сім'ї. Особлива увага приділена теоретичним і практичним проблемам конституційно-правового регулювання громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Автори колективної монографії «Формула демократії: "Народ-Конституція-влада"», упорядникованої О. Морозом та О. Ющиком (Київ, 2016), розмірковують над проблемами співвідношення політики і права, значенням Конституції для розвитку національної державності, на конкретних прикладах демонструють науковий підхід до політико-правового аналізу ситуацій, що складалися в різні періоди за 20-річну історію Конституції України.

Нове, друге, зі змінами та доповненнями видання монографії Анатолія Головіна «Права людини: інтерпретаційна діяльність Конституційного Суду України» (Київ, 2017) розраховане на правників та громадських діячів, діяльність яких пов'язана з питаннями захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина.

Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (навч. корпус № 2, кімн. № 126) запрошує на онлайн-перегляд документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України «Сторінки історії конституційного розвитку України» від Проекту Конституції Української Народної Республіки 6 грудня 1917 р. до Закону України «Про прийняття Конституції України і введення її в дію» 28 червня 1996 р. (http://www.archives.gov.ua/Sections/History_of_justice/CDAVO/index.php?).

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека