Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Можливості платформи Web of Science – відкриті для науковців ЗНУ

Можливості платформи Web of Science – відкриті для науковців ЗНУ

Можливості платформи Web of Science – відкриті для науковців ЗНУ
16.07.2018 16:18 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Наукова бібліотека наука міжнародна платформа

Період дії доступу до платформи Web of Science Запорізького національного університету спливає 30 вересня 2018 р. Виробник міжнародної платформи наукової літератури Web of Science – компанія Clarivate Analytics, в минулому IP & Science Thomson Reuters. Web of Science – це платформа, що поєднує 15 баз даних, 34 тисяч журналів, 150 млн документів, тематичні колекції, патенти, регіональні індекси.

Головною базою на платформі є Web of Science Core Collection – перша в світі наукометрична база даних, мультидисциплінарна, архів з 1898 року, понад 70 млн документів, понад 1,4 млрд посилань, понад 20 тисяч журналів, у тому числі: 11,655 з імпакт-фактором (з них: 15 українських журналів), 1 800 журналів з мистецтва та гуманітаристики, 53 українські видання у ESCI, понад 97 тисяч книжок, понад 197 тисяч матеріалів конференцій, понад 35 млн патентних родин.

Унікальність Web of Science Core Collection у повній індексації даних. Індексуються: всі матеріали журналу, всі співавтори публікації, всі установи, всі гранти.

Постійний відбір, моніторинг і виключення журналів, що втратили науковий авторитет або почали застосовувати недоброчесні практики, гарантують користувачам платформи доступ до якісної інформації.

Використання платформи Web of Science, аналітики журналів Journal Citation Reports, розширеної версії референс-менеджеру EndNote, даних Essential Science Indicators, авторського ідентифікатора ResearcherlD, бази рецензентів Publons дозволяють швидко і ефективно працювати з визнаною науковою літературою, зважено обирати кращі видання для публікації, гранти, партнерів та коректно оцінювати діяльність науковця, установи, країни.

З 2016 року компанією Clarivate Analytics для науковців України проведено 245 семінарів у 23 містах України. Компанією транслювалось 347 вебінарів українською та російською. На ІІI Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи» (Одеса, 04-06 липня 2018 р.) експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії Clarivate Analytics в Україні Ірина Тихонкова запропонувала учасникам доповідь «Роль бібліотеки у розбудові та втіленні публікаційної стратегії установи».

Для українських вчених функціонує youtube channel та facebook page Clarivate Analytics Українською.

Значна кількість заходів з навчання була організована і для науковців ЗНУ. Експерт Ірина Тихонкова провела в ЗНУ науково-практичний семінар. За 2017-2018 роки Наукова бібліотека ЗНУ підключалась до 156 вебінарів українською та російською. Фахівці відділу автоматизації бібліотеки провели тренінги та індивідуальні консультації для студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників.

На виконання наказу МОН України від 19.06.2018 р. № 659 «Про оголошення відбору з метою забезпечення доступу ЗВО і наукових установ, що знаходяться у сфері управління МОН України, до електронних наукових баз даних» готується Заявка для часті ЗНУ у відборі, головний показник – кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus за 2015-2017 роки.

Віддалений доступ до платформи Web of Science надається через реєстрацію на сайті Наукової бібліотеки (http://library.znu.edu.ua) в локальній мережі ЗНУ. За консультацією звертайтесь в зал електронних ресурсів (2-й навч. корпус, кімн. № 126).

Доступ до Scopus можна отримати звернувшись в зал електронної інформації наукової бібліотеки Запорізького національного технічного університету (головний корпус, ауд. 250).

 

Наукова бібліотека


Схожі новини