Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Олена Бойка: «Уже восени в ЗНУ реалізують проект зі встановлення табличок із QR-кодами дерев студмістечка»

Олена Бойка: «Уже восени в ЗНУ реалізують проект зі встановлення табличок із QR-кодами дерев студмістечка»

Олена Бойка: «Уже восени в ЗНУ реалізують проект зі встановлення табличок із QR-кодами дерев студмістечка»
31.07.2018 15:14 Все Головні новини Факультети Біологічний Проектна діяльність біологічний факультет встановлення табличок із QR-кодами студмістечко унікальні дерева

За інформацією в.о. начальника відділу проектної діяльності, заступника декана біологічного факультету з міжнародної роботи, старшого викладача кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої, яка керувала роботою проекту «Знайомі незнайомці», уже у вересні-жовтні в ЗНУ реалізують проект із встановлення табличок із QR-кодами поблизу дерев студмістечка, адже відзвітуватися перед грантодавцями проектанти мають до грудня 2018 року.

Нагадаємо, Запорізький національний університет запропонував для утілення у життя в нашому місті проект «Знайомі незнайомці» (№ 117 у переліку конкурсних робіт-соціальних ініціатив «Ми – це місто»). Він передбачає встановлення табличок із QR-кодами поблизу дерев, що ростуть на території Запорізького національного університету: деякі з яких є досить рідкісними і завезеними з інших континентів.

Так, для втілення в життя проекту, запропонованого Оленою Бойкою, буде виділено 20 тисяч грн: сертифікат на цю суму вже отримали представники вишу. Щоб не гаяти часу, проектанти почали роботу з підготовки до презентації «Знайомих незнайомців». У підсумку планується вже у вересні встановити на території студмістечка 50 табличок із QR-кодами поблизу унікальних дерев. Зауважимо, що кожна табличка матиме окремий QR-код із двох боків: один – україномовна версія, інший – англомовна (переклад уривків робитиме також Олена Бойка, адже крім фахової біологічної освіти, вона також має магістерський рівень із англійської мови, закінчивши факультет іноземної мови ЗНУ). Щоб знайти інформацію про те чи те унікальне дерево, треба буде лише відсканувати відповідний QR-код із таблички типовим QR-рідером Вашого телефону, й одразу ви отримаєте про рослину вичерпну, доступну й цікаву текстову інформацію. До речі, ці довідки про дерева, звісно, складатимуть, представники кафедри садово-паркового господарства та генетики: викладачі й студенти. Вони готуватимуться для сприйняття широкою аудиторією. Варто нагадати, що подібна робота буде корисна й у тому контексті, що на біологічному факультеті широким попитом користуються спеціальності «Лісове і садово-паркове господарство», «Екологія, охорона навколишнього середовища та природокористування» та інші.

До вересня планується виготовити 50 табличок (відповідними підрядними організаціями), встановити їх на території студмістечка (за участю представників адміністративно-господарської роботи ЗНУ) та ввести довідкову інформацію про дерева на відповідні електронні ресурси силами науково-педагогічних працівників і студентів вишу. А це інформація про рослини від неординарних магнолій, сакур до порівняно звичних в’язів і кленів.

Нарешті найочікуванішим фінальним акордом освоєння гранту стане святкова презентація проекту громадськості. Вона проходитиме у формі непересічної святкової програми із конкурсами, квестами, вікторинами, звичайно, із використанням завдань згідно з розташованими табличками у студмістечку вишу. Кошти, виділені грантом, передбачають фінансове забезпечення цього свята подарунками його переможцям і смаколиками для всіх гостей. Планується запросити на презентацію проекту «Знайомі незнайомці» і школярів Олександрівського району, і їхніх вчителів, і власне всіх охочих долучитися до цікавого проекту.

Як підкреслює Олена Бойка, встановлення табличок із QR-кодами – звична світова практика. У виші вирішили діяти на перспективу і забезпечити таблички у ЗНУ й англомовним перекладом задля того, щоб місто ставало все привабливішим і для іноземних туристів.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2141113375918044

 

Марія Канцелярист

 

 

 

Схожі новини