Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Вченої ради йшлося про підсумки минулого навчального року і стратегічні завдання на наступний

Під час Вченої ради йшлося про підсумки минулого навчального року і стратегічні завдання на наступний

Під час Вченої ради йшлося про підсумки минулого навчального року і стратегічні завдання на наступний
30.08.2018 14:22 Все Головні новини Вчена рада вступна кампанія ліцензійно-акредитаційна діяльність навчання нагородження стратегія розвитку

Двадцять дев’ятого серпня, напередодні нового навчального року, у Запорізькому національному університеті провели засідання Вченої ради під головуванням ректора ЗНУ Миколи Фролова. Усього участь у заході взяв 51 делегат від трудового колективу та студентства, тож на засіданні був присутній кворум. Під час зібрання йшлося про підсумки 2017-2018 навчального року, а також – про стратегічні задачі, які на сьогодні стоять перед вишем. Зокрема, увагу присутніх закцентували на звіті робочої групи з вивчення питання про об’єднання ЗНУ та ЗДІА, заплановане на 2018-2019 навчальний рік.

На початку заходу ректор Микола Фролов традиційно привітав одних із кращих освітян університету, які досягли особливих успіхів у науковій та навчальній діяльності. Так, професору Наталії Шевченко урочисто вручили почесну нагороду «За успіхи в науково-педагогічній діяльності» Національної академії педагогічних наук України. Низку викладачів ЗНУ відзначили за плідну активну участь у діяльності Малої академії наук. Почесні грамоти отримали Віталій Горбенко, Олександр Смоляков, Олександр Давлєтов, Кристина Крупєй і Костянтин Домбровський. Крім того, патент за винахід вручили колективу науковців вишу під керівництвом професора Василя Гіржона. Ректор особливо наголосив, що наукова діяльність прикладного спрямування на сьогодні – серед пріоритетів вишу.

Своєю чергою, приємною несподіванкою для присутніх на заході, зокрема ректора Миколи Фролова стало те, що тренер, викладач вишу Анатолій Орлов передав університету почесний кубок, яким відзначили блискучий виступ його вихованців – студентів ЗНУ на чемпіонаті України з важкої атлетики серед молоді віком до 23 років. Микола Олександрович подякував спортсменам вишу й запевнив, що й надалі в університеті створюватимуть всі умови для розвитку спорту.

Першим питанням порядку денного стала доповідь ректора Миколи Фролова «Про підсумки роботи університету у 2017-2018 навчальному році та основні завдання на 2018-2019 навчальний рік». У своєму виступі Микола Олександрович підкреслив, що «минулий навчальний рік був насиченим важливими віхами в житті нашого вишу, які накладались на складні події та процеси в державі». При цьому головною заслугою колективу вишу ректор вважає те, що «вдалося зберегти позитивну динаміку розвитку університету, досягти нових успіхів у різних галузях нашої діяльності».

Так, Микола Фролов зазначив, що у 2017/2018 н.р. ЗНУ підготував і випустив 3 304 фахівці (301 молодшого спеціаліста, 2174 бакалаври й 829 магістрів). Що ж до вступної кампанії, то Микола Олександрович охарактеризував її як «загалом успішну». До бакалаврату було зараховано 1560 осіб, із них на денну форму 1363 студенти, на заочну – 197. Для порівняння, у минулому, 2017, році набір становив 1541 особу: на денну форму – 299 на бюджет і 1067 за контрактом, на заочну форму – 58 на бюджет і 11 на контракт.

Цьогоріч, крім представників Запорізької області, до ЗНУ вступили абітурієнти із Дніпропетровської, Херсонської, Донецької, Луганської, Кіровоградської, Закарпатської, Черкаської, Миколаївської  областей та з АР Криму.

У 2018 році (без додаткового набору, який триватиме у вересні) до магістратури ЗНУ вступило 1726 осіб, з них на денну форму – 818 осіб, на заочну форму – 908 осіб.

Своєю чергою, Економіко-правовий коледж на основі базової загальної середньої освіти набрав 82 особи на бюджет (у минулому році – 78) і 213 на контракт (у минулому році – 217). Загальний обсяг набору – на базі 9-и класів 295 осіб та на базі 11-и класів на вакантні контрактні місця – 31 особу.

Торговий коледж на основі базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти набрав 112 студентів: 100 на денну форму та 12 – на заочну, з них бюджет – 77 осіб, контракт – 35 осіб.

Для порівняння, у 2017 до Торгового коледжу вступив 101 студент, із них 84 – на денну форму, 17 – на заочну форму навчання.

Варто відзначити, що, попри несприятливі демографічні й соціальні умови, за кількістю вступників цього року ЗНУ переконливо випередив інші заклади вищої освіти області.

При цьому ректор Микола Фролов наголосив, що представникам усіх факультетів уже зараз варто розробити стратегію профорієнтаційної діяльності і приділити профорієнтації особливу увагу в цьому навчальному році.

Окремо він виділив успіхи в ліцензійно-акретаційній діяльності. Зокрема, відзначив, що розширено провадження освітньої діяльності (збільшення ліцензованого обсягу, започатковано вперше) за 8 спеціальностями, акредитовано 5 спеціальностей та 2 освітні програми, Продовжено термін дії 4 сертифікатів про акредитацію підготовки бакалаврів на строк дії сертифікатів про акредитацію магістрів, отримано 17 сертифікатів про акредитацію напрямів підготовки та спеціальностей, освітніх програм; відповідно оновлено інформацію щодо акредитації цих спеціальностей в Єдиній державній базі з питань освіти тощо.

Особливу увагу Микола Олександрович приділив у своєму виступі науковій і методичній діяльність викладачів вишу, рівню підготовки освітянських кадрів, грантовій діяльності, підготовці молодих учених, посиленню практичного складника освітнього процесу тощо.

Також він окреслив коло стратегічних задач, які стоять перед Запорізьким національним університетом у 2017-2018 навчальному році. Серед пріоритетів – нарощування потужностей ЗНУ шляхом приєднання ЗДІА й подальший прискорений рух до перетворення університету у провідний заклад вищої освіти Південного Сходу держави. Також велику увагу планується приділити створенню на базі ЗНУ Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу Запорізького регіону за підтримки Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації. Використання цієї платформи буде корисне для профорієнтації, наукової та освітньої кооперації, підвищення іміджу університету як лідерського університету в області.

Планується і вдосконалення та оптимізація внутрішньої структури університету. Йдеться як про адміністративно-управлінські, так і навчальні підрозділи. Крім того, серед головних напрямків роботи – розробка та запровадження відповідно до чинного законодавства системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти (системи внутрішнього забезпечення якості), участь у конкурсах наукових проектів на отримання фінансування за рахунок загального фонду державного бюджету України та укладання госпдоговорів, що фінансуються за рахунок замовників тощо. Присутні на заході проголосували за ухвалення проекту рішення щодо доповіді.

Ректор ЗНУ Микола Фролов також доповів присутнім на заході «Про звіт Робочої групи з вивчення питання про обєднання ЗНУ і ЗДІА». Так, він наголосив, що на сьогодні метою освітньої стратегії є створення на базі Запорізького національного університету і Запорізької державної інженерної академії потужного національного закладу вищої освіти інтегрованого в європейський освітній простір. Реалізація стратегії розрахована на 2018-2021 роки. Планується реорганізувати Запорізьку державну інженерну академію (4 факультети і 23 кафедри) шляхом приєднання до Запорізького національного університету і забезпечити фінансову стабільність, організований початок сумісного 2019-2020 навчального року за показниками набору не нижчими ніж в 2018-2019 н.р. При цьому вкрай важливим є збереження статусу «національний», стабільного темпу роботи і динаміки розвитку.

При цьому Микола Олександрович зазначив, що після ухвалення цього рішення на вчених радах вишів (29 серпня – у ЗНУ і 31 серпня – у ЗДІА) та на зборах трудового колективу (4 вересня – у ЗДІА і 7 вересня – у ЗНУ) не пізніше 31 жовтня воно буде подане на розгляд Кабінету Міністрів України. Це надасть змогу вже із 1 січня 2019 року приступити до приєднання ЗДІА як інституту Запорізького національного університету.

Після того, як ректор відповів на низку питань учасників заходу, пов’язаних із різноманітними аспектами приєднання ЗДІА, присутні на Вченій раді схвалили позитивну резолюцію щодо цього питання. Значну увагу під час заходу приділили кадровим питанням, про які доповів перший проректор Олександр Бондар. У зв’язку з об’єднанням математичного і фізичного факультетів йшлося про обрання на вакантні посади: завідувача кафедри прикладної фізики і наноматеріалів, професора (претенденти Міщенко Валерій і Недоля Анатолій), завідувача кафедри фізики твердого тіла, професора (Гіржон Василь), професора кафедри загальної математики, а також доцентів кафедри прикладної фізики і наноматеріалів, кафедри фізики твердого тіла і кафедри загальної математики. У результаті присутні обрали завідувача кафедри прикладної фізики і наноматеріалів Валерія Міщенко, Анатолія Недолю обрали доцентом цієї кафедри. Також представники колективу ЗНУ затвердили інші кандидатури претендентів на вакантні посади.

Крім того, під час Вченої ради присутні розглянули низку питань, пов’язаних із життєдіяльністю університету. Зокрема, йшлося про перерозподіл ліцензійного обсягу для проведення додаткового набору (доповідач – проректор Олександр Гура), про затвердження ліміту стипендіатів для студентів бюджетної форми навчання першого курсу освітніх рівнів бакалавр та магістр ЗНУ та для студентів першого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст Економіко-правничого та Торгового коледжів ЗНУ (доповідач – керівник навчального відділу Людмила Нестеренко), про затвердження освітніх програм Економіко-правничого коледжу ЗНУ (доповідач – директор ЕПК Олена Грибанова) тощо.

 

 

 

 

Схожі новини