Для цьогорічних першокурсників ЗНУ позаду залишився напружений період вступу до обраного вишу. Зустрівши початок нового навчального року студентами першого курсу найкращого закладу вищої освіти півдня України, вони по праву можуть пишатися своєю перемогою. Однак дехто з учорашніх абітурієнтів почувається розгублено, стикнувшись з особливостями студентського життя, яке потребує більшої відповідальності й самостійності ніж шкільне. Як керівництво й колектив університету, так і студентських актив докладають багато усиль, аби першокурсники якнайшвидше адаптувались до нового статусу. Адже в цьому випадку вони вже з перших днів зможуть не лише успішно навчатися, але й скористатися всіма можливостями, які надає їм для самоосвіти й розвитку Запорізький національний університет.
Так, на всіх факультетах вишу упродовж першого місяця навчання заплановано зустрічі студентів першого курсу з представниками ректорату ЗНУ. Зокрема, під час цих заходів йтиметься про основи академічної доброчесності. Крім того, для всіх першокурсників у Науковій бібліотеці (навчальний корпус № 2, перший поверх, вхід праворуч) проведуть заняття, де навчать, як правильно користуватися каталогами, розкажуть про бібліотечний фонд, що сягає близько мільйона книг і періодичних видань, про оцифровування книг й електронний каталог, набір послуг. Який надає бібліотека тощо.
Із розкладом пар та розташуванням корпусів й інших будівель у студмістечку ЗНУ ви маєте змогу ознайомитись на незалежному молодіжному порталі «Пороги» за покликанням: http://porogy.zp.ua/2018/08/den-znan-ta-persha-para-v-znu-daty-ta-chas/
Аби допомогти першокурсникам подолати хвилювання, більше дізнатися про університет, обраний для отримання вищої освіти європейської якості, нагадуємо про офіційні сторінки ЗНУ в соцмережах.
За потреби, пропонуємо завітати за покликаннями:
на офіційному сайті ЗНУ: https://znu.edu.ua
на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/univerzp
на сторінці у Твіттері: https://twitter.com/ZNU_University
на нашому каналі Telegram: https://t.me/znu_official
Тут ви зможете поставити свої запитання й отримати на них відповіді.
Крім того, представники студактиву ЗНУ створюють спільноти у популярних соцмережах, де студенти нашого університету спілкуються між собою. Зокрема, вони коротко інформують про головне, прагнуть, щоб інформація була максимально зрозумілою та корисною для першокурсників.
Запрошуємо першокурсників приєднатися до тематичних груп у соцмережах Фейсбук і Telegram за покликаннями:
https://www.facebook.com/abitznu/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010721170012
Зараз у цих групах велику увагу приділяють темі адаптації першокурсників. Наприклад, розклад, зазвичай, вивішують біля деканату: зверху розташовані номер вашої групи, по ньому ви і будете орієнтуватися (запам`ятайте його, з приводу цього вас будуть часто питати);
- ДСР розшифровується, як день самостійної роботи, тобто, вихідний;
- щодо номерів аудиторій – перша цифра зазвичай номер поверху
- також зверніть увагу, що один тиждень – числівник, а другий – знаменник, і так вони чергуються весь навчальний рік.: У ці тижні розклад трохи відрізняється: наприклад, у знаменник у вас пара з англійської, а у числівник у той же час – лекція з історії;
- зазвичай, на більшості факультетів кожного року чергується зміна, тобто, якщо цього року ви навчаєтесь у першу зміну, наступного року може бути друга
Навчальний рік складається з 2 семестрів. Вони, своєю чергою, діляться на 2 модулі кожний. По суті, модулі схожі на шкільні чверті. У кожному семестрі передбачені предмети, із яких ви отримуєте просто залік (менше зло), а є екзаменаційні – вони винесені на сесію (доведеться попітніти). Заліки ви складаєте в досесійний час із різноманітних спецкурсів та предметів, екзамени з яких вас чекають на іншому курсі. З екзаменами дещо складніше – на них виносяться певні питання, які будуть розподілені по білетах (перелік питань буде відомий завчасно, тож час підготуватися буде). Отож, уявімо (помріємо), що ви отримали всі заліки та склали іспити: час для відпочинку – настають канікули!
У зимовий час це – перші два тижні лютого (зазвичай). У літній – кінець червня – 31.08. Початок літніх канікул має свою специфіку на кожному факультеті: улітку на окремих спеціальностях можлива практика». Також більше потрібної інформації ви зможете отримати, звернувшись до деканатів, кураторів груп, студентських рад ваших факультетів.
Колектив ЗНУ радіє першокурсникам, які приєдналися до його великої дружної студентської родини й прагне, аби вони якнайшвидше адаптувалися до студентського життя.