Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші проводять заняття із пожежної безпеки для співробітників вишу

У виші проводять заняття із пожежної безпеки для співробітників вишу

У виші проводять заняття із пожежної безпеки для співробітників вишу
10.09.2018 10:40 Все Головні новини Відділ охорони праці практичне заняття вогнегасник пожежогасіння

Наприкінці минулого тижня для фахівців історичного факультету, які відповідають за протипожежну безпеку, відбулися заняття з користування вогнегасниками. Теоретичну консультацію і практичне заняття провів фахівець відділу охорони праці Олександр Бабанін. У заході взяли участь 8 співробітників деканату, а також заступник декана з навчальної роботи Ірина Кривко. Відповідні заняття заплановано провести і для представників інших факультетів.

Щоразу на початку нового навчального року на запрошення деканатів та інших структурних підрозділів представники відділу охорони праці проводять такі практичні заходи відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Наказів ректора ЗНУ «Про протипожежну безпеку та протипожежний режим в університеті» і «Про затвердження протипожежного режиму»

https://www.znu.edu.ua/3641.ukr.html

Спочатку учасники заходу прослухали теоретичну частину курсу, під час якої лектор коротко розповів про основні фактори, що несуть небезпеку для людини: стихія, надзвичайні ситуації, спричинені природними і техногенними факторами тощо. Одним із таких факторів є пожежа на виробництві, в офісі або в навчальному закладі.

При цьому фахівець навів жахливу статистику: щороку лише у Запорізькій області від пожеж гинуть десятки людей, велика кількість отримує тяжкі опіки. Зокрема, він згадав про трагедії, що цьогоріч відбулися в одеському дитячому таборі «Вікторія» та у торговому центрі в Кемерово унаслідок нехтування правилами протипожежної безпеки.

Відтак, присутнім нагадали основні вимоги й правила пожежної безпеки, послідовність дій, які мають виконуватися у разі виникнення пожежі. Надалі аудиторії були представлені два види вогнегасників, рекомендовані для гасіння пожеж, спричинених електроприладами: порошковий та вуглекислотний. Учасники заняття більше дізналися про їхній устрій і принцип дії, а також змогли потренуватися ще у приміщенні на спеціальному макеті.

Кілька нескладних маніпуляцій із вогнегасником, які захистять господарське майно вишу і особисті речі працівників від вогню, має запам’ятати кожен співробітник університету. Розпочинати працювати із вогнегасником треба з розкручування дроту, який утримує пломбу, після чого стягується з нього сама пломба, далі виймається дріт, потім запобіжна чека, звільняючи клапан вогнегасника для дії. Якщо Ви користуєтесь газовим або вуглекислотним вогнегасником: прилад підносять до джерела вогню, при цьому однією рукою він підтримується знизу, а іншою натискається клапан і випускається струмінь речовини. Якщо вогнегасник порошковий, його треба утримувати однією рукою за ручку та клапан, а іншою тримати довгий шланг і спрямовувати його на джерело вогню.

Окрім іншого, у разі локального загоряння треба евакуювати всіх із приміщення і зачинити вікна (припинити надходження кисню), після чого – розпочати пожежогасіння.

Після завершення теоретичної частини заняття його учасники поставили запитання й отримали кваліфіковані відповіді від фахівця. Надалі група перейшла на господарський дворик навчального корпусу № 5, де відбулися для них практичні тренування. Цього разу кожен учасник зміг власноруч спробувати скористатися одним із видів представлених фахівцем вогнегасників.

Насамкінець усі учасники подякували представнику відділу охорони праці й відзначили неабияку користь від такого практичного заняття.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини